Bodrum’luların Üzerine Kül Yağdı Bodrum Çöplüğü Yanıyor

0
4355
bodrum-coplugu

Bodrum çöplüğü dün akşam saatlerinde tekrar faaliyete geçti. Bodrum’da yaşamayanlar yanardağdan mı bahsediyorlar diyebilir. Hayır efendim bizim bir çöplüğümüz var Bodrum’un çıkışında. Bodrum çöplüğü diyen var Torba Çöplüğü diyen var. İşin aslı bu çöplük sürekli için için yanıyor bazı zamanlarda sülfür ve metan gazı sıkışınca patlama oluyor ve yangın çıkıyor. Bir hafta çok kirli bir havaya maruz kalıyoruz ve gökten kül yağıyor.

bodrum-coplugu
Kaynak:Bodrum Gündem

Böyle şeyler yazmak istemiyorum hele hele belediye ile ilgili, siyaset ile ilgili konuları hiç sevmiyorum. Peki nasıl düzelecek bu sorunlar o halde. Belediye başkanımız Mehmet Kocadon “bu 40 yıllık bir problem çözülemiyor neden çözülemediğini ben de bilmiyorum” diyor. Yine Mehmet Kocadon Muğla’nın başka bir ilçesine Bodrum’un iş makinelerini göndererek asfalt çalışması yaptırıyor. Ki Bodrum’un yolları ne halde biliyorsunuz.

Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon

kocadon-kilicdaroglu
kaynak:hurriyet.com.tr

Katlanılacak gibi değil. Geçen hafta Mehmet Kocadon Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu‘nu ziyaret edip yaptığı icraatları ve komşu ilçelere dahi yaptığı hizmetleri uzun uzun anlatmış. Kusura bakma sayın başkan ayıptır. Tamam Bodrum’un yerlisi, buranın insanı ama Bodrum için hizmet üretmeyip Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına oynamak ayıp olmuyor mu?

Tekrar konumuza dönersek. Muğla Fen Fakültesi konu ile ilgili inceleme yapmalı ve sıkışan gazların sebep olduğu bu yangınların son bulması için gerekli tahliye işlemini mutlaka yapmalı. Hatta daha doğrusu Bodrum çöplüğünün daha uygun bir yere taşınması olacaktır. Maliyeti var, iş gücü gerekiyor ancak 21. yüzyılda turizm kentinin bunu başarması gerekiyor.

Ne diyorum ben, daha yollarda ki çukurlarda düşüp bir yerimizi kırma tehlikesini aşamadığımız Bodrum’da 21. yüzyıl falan diye saçmaladım. Neyse sevgili Bodrum’lular en azından bir kaç gün cam pencere açmayalım hava kirliliğinden daha az etkilenelim.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here