Bodrum’da Tüm Etkinlikler

0
753
bodrum etkinlikleri

Bodrum‘da bahar geldi o halde bahar ile başlayalım dedik. Mart, Niasan, Mayıs aylarında Bodrum’da yaşıyorsanız veya Bodrum’a tatil için geldiyseniz neler yapabileceğinize dair fikir vermek istedik ve ortaya harika bir liste çıktı. Bodrum etkinlik takvimini yazının sonunda bulabilirsiniz.

bodrum etkinlikler

Bodrum’da İlkbahar da Yapılacak Aktiviteler

Bodrum da ilk bahar mevsiminde yapılacak aktiviteler nelerdir? Bodrum, Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden biridir. İlk bahar mevsiminde Bodrum’u ziyaret ederseniz, hem doğanın güzelliğini hem de eğlenceli etkinlikleri yaşayabilirsiniz. İşte size Bodrum da ilk bahar mevsiminde yapılacak aktivitelerden bazıları:

– Nisan ayında Bodrum Uluslararası Film Festivali’ne katılın. Bu festivalde Türk ve yabancı sinemacıların eserlerini izleyebilir, film gösterimleri, söyleşiler ve atölyelerden yararlanabilirsiniz.

bodrum film festivali

– Mayıs ayında Bodrum Müzik Festivali‘ne katılın. Bu festivalde klasik müzikten caza, rocktan popa kadar birçok müzik türünü dinleyebilir, ünlü sanatçıların konserlerine gidebilirsiniz.

– Haziran ayında Bodrum Yelken Haftası‘na katılın. Bu hafta boyunca Bodrum Körfezi’nde yelken yarışları düzenleniyor. Hem yelken sporuna ilgi duyanlar hem de deniz manzarasını seyretmek isteyenler için harika bir etkinlik. Bodrum Cup dünyanın dört bir yanından ilgi uyandırıyor. Biz de Bodrum’da dijital reklam ajansı tarafında Brothers Production olarak bu etkinliğinde içinde geçen yıllarda yer almış, fotğraf çekimi, video çekimi ve drone çekimi için etkinliğe katılmıştı.

bodrum yelkenli

Bodrum’da Biraz da Gezelim Eğelenelim

Festivallere, etkinliklere katıldık peki birazda Bodrum’un gezilecek yerlerine bir bakalım. Bodrum artık 12 ay hareketli bir kent. Yazın ise uyumayan tabir yerinde ise 24 saat yaşayan bir kent. Bodrum’da nereleri gezebiliriz ayrıca bir yazımız da var onu da okumanızı tavsiye ederim.

– Bodrum Kalesi’ni gezmek: Bodrum Kalesi, tarihi ve mimari açıdan çok değerli bir yapıdır. Kalede bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde antik çağlardan kalma eserleri görebilirsiniz. Kalede ayrıca konserler, sergiler ve festivaller de düzenlenmektedir.

– Yelkenli turu yapmak: Bodrum’un mavi sularında yelkenli turu yapmak, hem rahatlatıcı hem de keyifli bir deneyimdir. Yelkenli turu sırasında Bodrum’un koylarını, adalarını ve kumsallarını keşfedebilir, yüzebilir, güneşlenebilir ve balık tutabilirsiniz.

–  Barlar Sokağı’nda eğlenmek: Bodrum’un en hareketli gece hayatı  Barlar Sokağı’nda yaşanmaktadır. Burada birçok bar, pub, disko ve kulüp bulabilirsiniz. Mandalin Sound, Kule Rock Bar, Black Bar, eskilerin en sevdiği mekanlardan biri Veli Bar Mavi bar ve Yelken Kulüp gidebileceğiniz bazı mekanlar. Müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçirmek istiyorsanız,  Barlar Sokağı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

– Turgutreis Pazarı’nda alışveriş yapmak: Bodrum’un en büyük pazarı olan Turgutreis Pazarı’nda her türlü ürünü bulabilirsiniz. Giyim, aksesuar, hediyelik eşya, baharat, sebze, meyve ve daha fazlası… Pazar günleri kurulan bu pazarda hem alışveriş yapabilir hem de yerel kültürü tanıyabilirsiniz.

Bodrum da ilk bahar mevsiminde yapılacak aktiviteler bunlarla sınırlı değil. Daha fazla bilgi için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz. Bodrum’u keşfetmenin tadını çıkarın! ????

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Tiyatro: Nilgün Belgün ile Aşk ve Komedi

Nilgün Belgün’ün hayat hikayesinden ve anılarından yola çıkarak sahnelediği “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” isimli müzikli danslı gösterisi izleyicisi ile buluşuyor.

Yer: Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi

Tarih: 6 Nisan 2023, 21:3


Tiyatro: Müfit Can Saçıntı ile İtiraz Ediyorum

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

“Mandıra Filozofu” filmleriyle tanınan Müfit Can Saçıntı, “İtiraz Ediyorum” isimli canlı müzikli tek kişilik güldürüsü ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

Yer: Bodrum Herodot Kültür Merkezi

Tarih: 9 Nisan 2023, 21:00Tiyatro: Bülent Beyin Hikayesi

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

“Bülent Beyin Hikayesi”, insan beyninin içerisine giriyor ve sırrı halen tam olarak çözülemeyen “Beyin”in organlarla verdiği yönetim mücadelesini tiyatro sahnesine taşıyor.

Yer: Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi
Tarih: 9 Nisan 2023, 21:00


Tiyatro: Yaralarım Aşktandır

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Yazar Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği oyun, İran şiirinin isyankar sesi Füruğ Ferruhzad’ın nefesini, tiyatro sahnesine taşıyor.

Yer: Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi
Tarih: 25 Nisan 2023, 20:30


Çocuk Tiyatrosu: Sihirli Gemi

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

“Sihirli Gemi”, dünyada ve de özellikle üç tarafı denizle çevrili Türkiye’de çok önemli olan deniz kirliliği sorununa odaklanıyor.

Yer: Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi
Tarih: 29 Nisan 2023, 14:00


Festival: Wiyanawanda Fest Bodrum

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Wiyanawanda Fest Bodrum, Türkiye’nin farklı bölgelerde üzümden üretim yapan üreticiler ile siz üzüm severleri Azka Otel’de bir araya getiriyor.

Yer: Azka Otel
Tarih: 29 Nisan 2023, 12:00Tiyatro: Adil Yıldırım ile İtiraflar Show

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Adil Yıldırım ile “İtiraflar Show”, z Kuşağının ilişki anlayışından,evli çiftlerin çocuklarına isim bulma serüvenine, Eski Foça’da kendisine laf atan dondurmacıdan Napoli’de farkında olmadan bir mafya liderinin kızına aşık olma hikayesine kadar eğlenceli dakikalar sunuyor.

Yer: Bodrum Herodot Kültür Merkezi
Tarih: 1 Mayıs 2023, 20:30


Festival: Isle of Escape Festival Bodrum 2023

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Isle of Escape Festival Bodrum, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde, 20’nin üzerinde küresel ve yerel sanatçı performansları, sanat sergileri, atölyeler ve kusursuz bir yazı hissettiren deneyimleriyle üç gün boyunca devam edecek aktivitelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yer: Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts
Tarih: 19 Mayıs 2023, 12:00

 

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here