Bodrumda Yaşamak

3
5024
bodrum evleri

Büyük şehir de yaşam savaşı buralara geldiğiniz de Bodrumda yaşam sanatına dönüşür bir anda. Ve başladığınız andan itibaren Türkiye gerçeklerinden hatta dünyanın kirlenmiş gündeminden hızla uzaklaşmaya başlarsınız. Bu sadece siyasal veya sosyal alanda değil Hayata bakış açınız değişir.

Rüzgardan, yağmurdan, fırtınadan keyif almaya başlarsınız. Kuşların sesi daha güçlü, renkler daha canlı gelir. Rakı sarhoş etmez çakır keyif yapar. Yunanlılarla olan tüm sorunlar da çözülüverir bir kaç Rum mezesi tadınca. Oniki adalar’ı dert etmezsin. Ha komşunun çocukları erik ağacına dalmış komşu Yunanlı’lar yaramazlık yapmış  senin için artık.

Bodrum’da Yaşamak

Bodrum’a geldiysen muhtemelen büyük şehirden gelmişsindir. Bir derdi olan gelir Bodrum’a der eskiler. Ya işinden bıkmıştır, ya büyük şehrin trafik çilesinden, boşanan da vardır, evlenip geleni de ama illa bir şeyleri geride bırakmıştır.

bodrum manzarası

Neyi geride bıraktıysanız bırakın burada yepyeni bir hayat sizi bekler, sizi önce iyileştirir, geçmişi hafızanızdan siler, sonra sizi buraya adapte eder. Burada doğmuş kadar Bodrum‘lu hissedersiniz kendinizi. Hem de yazın eğlenmeye gelen turist Bodrum’lu gibi değil bas baya soğuna, rüzgarına, hatta kışın Bodrum‘una da aşık olursunuz. Bu sırada gelmeye karar vermeden önce mutlaka okumalısınız kışın Bodrum nasıl oluyor yazımızı.

Bodrum’da Neler Yapılır?

Bodrumda yaşam keyiflidir. Eğer siz hayattan keyif almayı bilen, hayatı sindire sindire yaşayan biriyseniz Bodrum size çok zengin olanaklar sunar. Bodrum felsefe ve edebiyat grubu da var, Bodrum bisiklet grubu da, Bodrum trekking grubu da var, Bodrum dart grubu da hatta masa tenisi hatta hatta Bodrum tavla takımı dahi var.

Konserler ve sergiler yönünden ancak yazın tatmin edici organizasyonlar oluyor. Kışın bu konuda biraz daha zamana ve gelişmesini beklemeye ihtiyaç var.

bodrum evleri

İstersen bahçeli bir ev alıp yalnız da kalabilirsin Bodrum‘da, istersen barlar sokağında kalabalığın içinde kaybolabilirsin, bu senin tercihin. Çılgın bir kazonova isen senin içinde Bodrum harika bir yer emekli olmaya karar vermiş gün batımını seyretmek isteyen içinde büyülü bir yer Bodrum.

Bodrum’da Hayata Dair Neler Var

Öncelikle şunu söylemeliyim Bodrum son 5 yılda çok değişti. Artık 12 ay yaşayan bir şehir var sahnede. Kışın olmasa da yazın kesinlikle 24 saat yaşıyor. Burada yaşamak isteyenler için şunu söylemeliyim ki yaşamın hemen her ihtiyacı Bodrum’da mevcut.

Bodrum’da Özel Okullar

Bodrum’da bir çok özel okul açıldı son bir kaç yılda. Bodrum’da Özel Okullar yazınımızı mutlaka okuyun burada detaylı açıklamalar mevcut. Ted Bodrum Koleji, Bodrum Bahçeşehir Koleji, Marmara Koleji Bodrum’da öne çıkan üç büyük kurum.

bodrum-ted-koleji

Bodrum’da Hastaneler ve Sağlık Hizmetleri

Bodrum‘da düne kadar yaşanan en büyük problem hastaneler ve sağlık hizmetleriydi. Şimdi ise yeni yapılan Bodrum Devlet Hastanesi ile birlikte 10’a yakın özel hastane ve tıp merkezi bulunmakta. Bunların başında Bodrum Acıbadem Hastanesi, Özel Bodrum Hastanesi en büyük hastaneler. Daha detaylı bilgi için Bodrum’da Hastaneler yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrumda yaşam çok eğlencelidir. Hele gezeceğiniz yerleri, eğleneceğiniz mekanları biliyorsanız. Bilmiyorsanız kafanıza takmayın biz sizin için hepsini araştırdık. İşte Bodrum‘da Gezilecek yerler ve Bodrum Eğlence Mekanları yazımız.

Bodrum’da Alış Veriş

Bodum‘da ihtiyacınız olan bir çok şeyi bulabileceğiniz üç alış veriş merkezi yer alıyor. En çok tercih edileni Midtown Alış Veriş Merkezi. Tasarımı itibari ile kapalı bir alan çok katlı ama giderek genişliyor. İkincisi Oasis Alışveriş Kültür Ve Eğlence Merkezi Gümbet kavşağında yer alıyor ve büyük bir bölümü açık alan. Bir çok markayı bulmak mümkün. Ziyaretçi olarak daha heterojen bir yapıya sahip AB profiline sahip.

oasis-avm

Avenue Alış Veriş Merkezi Konacık cadde üzerinde yer alıyor. Ancak diğer iki alış veriş merkezinin tersine istenilen ziyaret hacmini yakalayamadı hala. Bir de Karia Port bulunuyor ki bu Bodrum’dan çok Milas’a yakın.

Bodrum’da Kültür Sanat

Bodrum’un en zengin içeriğine sahip başlığı kabul etmeliyiz ki kültür sanat. Sadece yazın değil sonbahar, kış ve ilkbaharda da Bodrum’da kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. Bu konuda Bodrum 12 ay etkinlikler sayfamızı takip etmenizi öneririz. Norol Kültür Merkezi ve Heredot Kültür Merkezi  başta olmak üzere Antik Tiyatro ve Bodrum Kalesi‘nde yıl boyu etkinlikler sürer.

bodrum sehir tiyatrosu

Bodrum’da Spor

Bodrum’da sportif aktiviteler de göreceli olarak zengin diyebiliriz. Örneğin Bodrum Spor ve Gümüşlük Spor futbol konusunda Bodrum’un dinamosu sayılır. Yine Bodrum masa tenisi kulübü var. Su sporlarından hoşlananlar için de Bodrum Yelken ve Bitez Wind Surf okulu var.  Ayrıca özel okulların desteklediği basketbol okulu, voleybol okulu ve tenis okulları var.

bitez windsurf

Bodrum’da Tarihi Yerler

Bodrum yarımadası tarihi açıdan çok zengin ve derin bir geçmişe sahip. Lelegler başta olmak üzere bir çok millete ev sahipliği yapmış. Antik tiyatrosu, Bodrum Kale‘si, Mindos Kapısı, Leleg Yolu ile başlayan Yalıkavak’ta yer alan kaya mezarları, Sandima Köyü ile devam ediyor. Tarihi yerler ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bodrum’da Yaşamak ile İlgili Son Söz

Bodrum’da yaşamak ile ilgili sorumak istediğiniz ne varsa yazının altında sorabilir yada Facebook sayfamızdan mesaj olarak yazabilirsiniz. Kısa sürede cevaplamaya çalışacağız. Bodrumda yaşam sanatında size rehberlik

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

3 YORUMLAR

  1. Merhaba,

    Ben fonksiyonel tıp diyetisyeniyim. Fonksiyonel tıp diyetisyeni bilinenin aksine, kişinin hastalığına yönelik bir beslenme ve besin takviyesi planı uygularken kronik hastalığı kalıcı olarak ortadan kaldırmayı hedefler. Kalori hesabı yapmaz örneğin veya 6 öğün vermez. Orada iş yapabilir miyim diye soracağım ama daha fazla detay vermem gerekiyor sanırım. Bana dönüş yapar mısınız e -posta aracılığı ile. Mümkünse telefon numaranızı bırakırsanız arayabilirim veya sesli mesaj atabilirim.

    Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here