Bodrum Hastaneler ve Sağlık Rehberi

1
9165

Bodrum bir çok açıdan kentlerle yarışacak kadar fazla büyüyen bir yer iken sağlık, eğitim, alt yapı gibi çok önemli konularda hala küçük bir kasaba kadar gelişmemiş bir yer aslında. Bodrum hastaneler ve sağlık rehberi yazısını uzun zamandır düşünüyorduk yeterli araştırmayı tamamlamadan yazmak istemedik sadece.

Bodrum’da yaşıyorsunuz yada Bodrum’da tatildesiniz bir sağlık sorunu yaşadınız, hangi hastaneye baş vurmalısınız, işte enine boyuna sgk anlaşmalı, özel ve sağlık ocakları Bodrum hastaneler rehberi buyurun inceleme yazımıza.

Bodrum Devlet Hastanesi

Bodrum sağlık ocakları dışında devlete ait sağlık hizmeti veren tek kurumu. Bir kaç iyi branş doktoru dışında çok yetersiz bir hastane. Sadece fiziki imkanları dahilinde değil, özellikle sağlık hizmetlerini alırken yaşadığınız problemler can sıkıcı. Acil bölümünde 3 yada 4 doktor ile çalışması gerekirken resmiyette 3 doktor göründüğü zamanlarda sadece 1 doktor ile hizmet verdiklerini çok kısa zamanda anlayabiliyorsunuz.

bodrum devlet hastanesi

Ortakent’de devam eden Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı bittiğinde daha genişletilmiş bir kadro ile kaliteli hizmet vereceğini umut ediyoruz. Kışın 170 bin nüfuslu Bodrum kentinin sağlık hizmetlerini hali hazırda karşılayamayan bir hastanenin yazın 1 milyon nüfuslu Bodrum’un sağlık ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağı merak konusu. Acil serviste 100 kişiyi aşkını sıranın oluşması çoğu zaman olağan bir durum oluyor maalesef.

Bodrum Sağlık Ocakları

Devletin aile hekimliği sistemi ile birlikte tüm mahallelerde hizmete giren sağlık ocakları Bodrum’un birinci basamak sağlık hizmetlerinde yükü çeken kuruları. Genellikle iyi hizmet kalitesi ile gündelik rahatsızlıklarda Bodrum’luların ve tatile gelenlerin imdadına yetişiyor.

Bodrum SGK Anlaşmalı Hastaneler

Bodrum’da ikisi büyük altı adet özel hastane yer almakta. Ve bu hastanelerin SGK ile anlaşması var ancak alınan ücretler yüksek olduğu için SGK anlaşmasının hizmeti satın alan tarafında çok fazla katkı sağladığını söyleyemeyiz.

Acıbadem Bodrum Hastanesi

acıbadem bodrum hastanesi

2012 yılından beri hizmet veren Bodrum‘un iki büyük hastanesinden biri. Bizim de sıklıkla baş vurduğumuz sağlık hizmeti aldığımız hastane bir çok branşta hizmet veriyor. Özellikle çocuk hastalıkları uzmanları Bodrum’da tercih edilen bir kurum. Günlük basit rahatsızlıklarda da çok yeterli gözüküyor.

Acıbadem Bodrum Hastanesi basit rahatsızlıklarda Bodrum’lular için yeterli sağlık hizmetini sunarken karmaşık, deneyim gerektiren sağlık sorunlarında özellikle teşhis noktasında yetersiz kaldığı söyleniyor. Bu sebeple bir çok hasta alternatif olarak Muğla yada Aydın‘da üniversite hastanelerini tercih etmek durumunda kalıyor. Daha komplike sağlık sorunlarında ise  İzmir seçeneği ön plana çıkıyor.

Acıbadem Bodrum Hastanesi ciddi bir sağlık sorununuz yok ise takip ve teşhis sonrası tedavi için yeterli bir hastane.

Özel Bodrum Hastanesi

özel bodrum hastanesi

Özel Bodrum Hastanesi 1997’den günümüze kadar hizmet veren Dr. Abdulah Servet‘in kurduğu eski ve köklü bir hastane Bodrum’da sağlık hizmeti kalitesi açısından en iyi hastane olduğu söyleniyor ancak bu hizmeti verirken talep edilen ücretler gayet yüksek. Örnek olarak iki üç tüp kan alınsın hormonlarıma, kolesterolüm vs baktırayım derseniz 1.000 TL lik bir fatura ile karşılaşmanız çok olası.

İşin ekonomik tarafını bir tarafa bırakırsak, bir çok uzmanlık alanında hizmet veren Özel Bodrum Hastanesi özellikle cerrahi ve kardiyoloji alanında ön plana çıkıyor.

Yakın zaman da Özel Bodrum Hastanesini Koç Vakfına ait Amerikan Hastenesi’nin satın alacağı söyleniyordu ki bu süreç tamamlanmak üzere kısa zaman içinde kamuoyuna duyurulacaktır.

Amerikan Hastanesi Bodrum

1997’den itibaren hizmet veren Özel Bodrum Hastanesi sonraki bundan sonraki dönemde Amerikan Hastanesi Bodrum olarak kurumsal hayatına yenilenmiş kadrosu ve birimleri ile devam edeceği bildiriliyor.

Clinic International Bodrum

Clinic International Bodrum butik sağlık hizmeti veren Antik Tiyatro‘nun hemen karşısında yol üstünde hizmet veren bir özel sağlık kuruluşu. Bünyesinde diş hekimliği birimi de bulunduğu için genellikle ağız ve diş sağlığı açısından tercih ediliyor. Bunun yanında dahiliye diğer adı ile iç hastalıklar konusunda da Bodrum‘luların tercih ettiği bir hastane.

bodrum tıp merkezi

Özel Inter Tıp Merkezi Bodrum

Özel Iner tıp merkezi diğer özel hastanelere göre daha ufak bir fiziki yapıya sahip sağlık hizmeti veren bir kurum. Bir çok bölüm ile sağlık hizmeti veren kurum özellikle uyguladığı check-up kampanyaları ile Bodrum’luların sağlığına katkıda bulunuyor. Bunun dışında çocuk bölümü yine tercih edilen bölümlerden bir tanesi. Konum olarak Gümbet kavşağının hemen arkasında yer almaktalar.

Özel Tepe Clinic

Turgutreis‘te hizmet veren Özel Tepe Clinic özellikle acil durumlarda tercih edilen bir sağlık kuruluşu.

ozel-roma-med-tip-merkezi

Özel Roma Med Tıp Merkez

Sgk ile anlaşması bulunan Özel Roma Med Tıp Merkezi Konacık‘ta hizmet veren sağlık kuruluşudur. Fizik tedevi ve kardiyoloji alanında branşlarda tercih edilen bir tıp merkezi.

Bodrum Hastaneler

Bodrum hastaneler yazımızın sonuna gelirken önce sağlığınızı korumanın önemini hatırlatmak istiyoruz. Bodrum’un enfes doğasına, trekking rotalarına, pırıl pırıl denizine kendinizi bırakın. Bol spor yapın ve stresten uzak durun, sağlıkla kalın.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

1 YORUM

  1. 10.09 da Ziya Sarıyıldız’ın Dent Medica adlı klinigine gittim. 20 lik yas dişimi çok kolayca çekebileceğini söyledi ama içinde parça bırakınca ameliyat etme kararı aldı. Kanlı eldivenleriyle telefonuyla uğrasti,bilgisayarlara dokundu,odanin dışinda 10 dk geçirdi ve yine aynı kanlı eldivenle bana son müdahaleyi yapıp dişimi dikti. O sırada bitkin oldugum ve işlem yapıliyor oldugu için müdahale edemedim bu hijyensizlige. Eve gelir gelmez titreme krizi gecirdim,klinigi aradığımda ateş değil sinir kasılmasıdır dediler. Ve ben akabinfe hemen 40 derece ateşle Acıbadem e gittim. Doktor ameliyat sırasında enfeksiyon kaptığımı söyledi ve hem damar yolundan ateş düşürücüler ve antibiyotik verildi.Neyseki acile erken gittiğim için kana geçmemişti enfeksiyon.Şimdi 3 g antibiyotik kullaniyorum ve ağrim hala dinmedi ateşim hala var ve yüzüm şiş. Birebir başıma geldiği icin herkesi uyarmak istiyorum lütfen insan sağlıgiyla alay eden doktorlardan uzak durun!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here