Bodrum Özel Okullar Rehberi

25
8421
bodrum-ozel-okullar

Anne ve babalar biliyorum ki çocuklarına en iyi okulu arama için kapsamlı bir araştırma içindeler. Bu yazı da kendim de eğitimci olduğum için Bodrum özel okullar rehberi hazırlamak istedim. Özel okulların özelliklerini, birbirlerinden farkları ve üstün olduğu alanları vurgulamaya çalışacağım.

Akademik özellikleri, sanatsal ve sportif çalışmalara bakış açıları, etkinlikleri, fiziki şartları ve daha bir çok parametre yer alıyor.

Bu inceleme yazısının tek odak noktası öğrencidir, dolayısı ile anne babaların doğru bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Hiçbir kurumun tanıtımı amaçlanmamıştır. Verdiğim bilgiler uzun yıllardır eğitimci olduğum için kendi bakış açımdan gördüklerimdir.

Ayrıca ben de bir özel okul velisiyim İstanbul’da ve sizlerin hangi bilgileri, nasıl reklamdan ayrılmış şekil de edinmek istediğinizi farkındayım. Bodrum’a yeni yerleşecekler için hazırladığımız “Bodrum’a yerleşmek” ve “Bodrum’a taşınmak” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bodrum’daki Kolejler

Bodrum’a yerleşmeyi düşünen ailelerin en önemli sorunlarından biri de çocukları için iyi bir okul bulabilmek bunu çok iyi biliyorum. O yüzden çok detaylı bir Bodrumda özel okullar incelemesi hazırladım.

Marmara Eğitim Kurumları, Ted Bodrum Koleji, resmi bağımın olduğu Bodrum Bahçeşehir Koleji, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Takev, Amerikan Kültür Koleji, Mod Eğitim Kurumları, İngiliz Kültür, Bodrum Özel Uğur Anadolu Lisesi ve Turgutreis Özel Uğur Anadolu Lisesi Bodrum’da faaliyet gösteren özel okullardır.

Akademik başarısı, etkinlikleri, eğitim kalitesi, fiziki şartları ve sunduğu imkanlarla Bodrumda özel okullar dosyasını detaylı biçimde incelemeye başlayalım öyleyse.

Bodrum Özel Okullar ve Devlet Okulları Karşılaştırması

bodrum özel okullar
bodrumda özel okullar

Bodrum’un yerleşik kış nüfusuna göre aslında özel okul sayısı yeterli. Ancak aldığı göç oranı bakımından bakıldığında önümüzde ki 5 yıl da en az 3 kolej daha açılacak. Bu kolejlerden en kurumsal olanı Doğa Koleji ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını duyurdular. İnşaatı şuan halen devam ediyor.

Devlet okulları ile kolejler kıyaslandığında Türkiye’nin genel tablosundan daha iyi bir manzara karşımıza çıkıyor. Evet Teog başarısı olarak ilk üç hatta dört sıra özel okulların ancak hemen arkasından gelen devlet okullarının ortalama Teog puanları gayet yüksek.

Ancak yine de açık söylemek gerekir ise Bodrum‘a yerleşen aileler özellikle büyük şehirden gelenler çocuklarını Bodrum’da kolejler kayıt ettiriyor.

Bodrumda Özel Okullar ve Fiyatları

Bodrum’da özel okullar İstanbul’da ki benzerlerinin baya altında. 15 bin seviyesinden başlıyor 35 bin seviyesine kadar yükseliyor. Bahçeşehir Koleji, Marmara Koleji ve Ted bu konuda 30 bin üzeri okullar sınıfında yer alıyor.

Özel Okul Şart mı?

Bu sorunun cevabı sizin ne istediğinize bağlı. Ben hem eğitimci olarak hem özel okul velisi olarak bu soruya maalesef evet yanıtını vermek zorunda kalacağım. Çünkü Bodrum özelinde durum biraz farklı da olsa Türkiye genelinde devlet okullarının durumu maalesef ortada.

Şimdi fiyat skalasına göre sıraladığım okulların öne çıkan özellikleri sizinle paylaşmaya çalışacağım.

1- Marmara Eğitim Kurumları Bodrum Kampüsü

bodrum-marmara-egitim-kurumları
Marmara Eğitim Kurumları Bodrum Kampüsü

+ IB (Uluslararası Diploma Programı) uygulanıyor. IB sınıflarında tüm dersler İngilizce işlenmektedir. Bu öğrencilerin akademik yaşamı destekleyen sosyal aktiviteler program içerisinde yer alır.
+ Üniversite başarısını %100 (kendi verileri), Teog başarısını ise “öğrencilerini hedeflerine ulaştıracak seviyede” şeklinde açıklıyor.
+ Anaokulu ve ilkokul 1,2 ve 3. sınıf ve branş öğretmenine destek olarak native (anadili ingilizce) öğretmenleri var.
+ Hizmet içi eğitimlere önem veren bir okuldur.
+ Satranç, seramik, dans ve gastronomi etkinlikleri ders olarak yapılır.
+ Geçmiş yıllarda öğretmen kadrosu sık sık değişirken son yıllarda profesyonel gelişime ağırlık verilerek kalıcılık politikası sürdürülmektedir.
+ Maker Space, 1. sınıflarda ders olarak, diğer sınıflarda kulüp çalışması olarak sürdürülüyor. Robotik sınıfı, kulüp dersleri için kullanılıyor. Dersler, eğitim teknolojileri ile desteklenmektedir. (Akıllı tahta vs.)
+ Basketbol, Voleybol, Yüzme Tenis ve Badminton Okul takımları vardır.
+ İkinci yabancı dil olarak diğer Almanca, Fransızca ve İspanyolca vardır
+ Güneş enerjisi sistemi ile kendi enerjisini üreten Eco okul olduğunu tanıtımlarında vurgular. “Engelsiz okul” sloganları var, okul içinde kurulan dijital bir sistem ile engelli ziyaretçilere yardımcı olduğunu söylüyorlar. (Bunu gidip test edeceğim gerçekten beni duygulandıran bir özellik)

2- TED Bodrum Koleji

bodrum-ted-koleji
Ted Bodrum Koleji

+ Eğitimci kadrosu güçlü ve dinamiktir Ankara merkezde mülakata girer öğretmenleri. (Öğretmenlerin belli bir standartta olması açısından önemli bir kriter bence.)
+ Okul mimarisi Bodrum’un minimalist doğa ile iç içe mimarisine uygundur. Kampüsü trafikten uzak, sakin ve yeşillik içindedir
+ 2. yabancı dil olarak İspanyolca ve Fransızca eğitim verilmektedir
+ Multimedya sınıfı mevcut. 3D projeksiyon ile öğrenci eğitimleri ve 3D printer ile maker dersi yapılıyor bu sınıflarda. Belli derslerde Ipad ile uygulamalı eğitim şansı veriyor öğrencilere.
+ Okulda ünlü yazarlar ve entelektüeller sık sık çocuklar ile bir araya gelir.
+ Lise düzeyinde Kanada ile öğrenci değişim programı uygulanıyor.
+ Kampüslerinde Bodrum halkının katılabileceği konser ve etkinlikler düzenlerler. (Ben de çok sevdiğim şair Ataol Behramoglu ile tanışma ve şiirlerini kendi sesinden dinleme şansı elde etmiştim.)
+ Öğrencilerine mezun olmadan önce dil yeterliliğini ölçen sınavlar ile akredite sertifika edinme şansı veriyor.
+ Sınav başarısı yüksek bir okuldur. Ayrıca kariyer planlaması oluşturma yönünde program uyguluyorlar.
+ Kampüsünde yarı olimpik yüzme havuza sahip. Ulusal başarılar elde eden sporcular yetiştiriyor.

3- Bodrum Bahçeşehir Koleji

bodrum-bahcesehir-koleji
Bodrum Bahçeşehir Koleji

+ Doğru analizler ile Bodrum’da eğitim sektörünün ihtiyaçlarını belirlemiş ve karşılamıştır.
+ Dershane geçmişinden dolayı Teog başarısında kurulduğundan beri liderdir (son 3 yıl)
+ Üniversite desteği vardır merkezi müfredat kullanır.
+ Sınıflarında 3D projeksiyon ve akıllı tahta sistemleri yer alır. Ipad’li eğitim vermektedir.
+ Etkinlik yelpazesi geniştir, sosyal sorumluluk projeleri üreterek halk ile iletişim kurmayı sever.
+ Yabancı dil ders sayısı en yüksek özel okullardandır. İkinci yabancı dil İspanyolcadır.
+ Öğrenci takibi ve geri bildirim konusunda raporlamayı iyi yapan okuldur.
+ STEM+A Konseptini eğitim öğretim anlayışının temelini oluşturduğunu ve 21. yüzyıl becerileri kazandırdığını sık sık dile getirir bilboard’larda. (STEM+A bence önemli bir sistem)
+ Kodlama ve Robotik zorunlu ders olarak verilir öğrencilere
+ Basketbol, voleybol ve futbol alanlarında okul takımları ile turnuvalarda başarı hedeflemektedir.

4- Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Bodrum

Fen Bilimleri Ortaokulu bursluluk sınavı.

+ 2007 yılından beri Bodrum’da faaliyet gösteren eski ve köklü bir okul.
+ Ortaokul da İngilizce hazırlık programı uyguluyor.
+ Cambridge sınavı uyguluyor öğrencilerine.
+Eğitim programlarında Fen Bilimleri’nin merkezi müfredatı kullanıyor.
+Dershanecilik geçmişinden dolayı TEOG ve Üniversite başarıları yüksek.
+Kaliteli ve deneyimli eğitimci kadrosuna sahip butik bir okul
+İkinci yabancı dili Almanca, Okul ile görüşmem de ikinci yabancı dil olarak isteyen öğrencilere İspanyolca dersi verdiklerini söylediler. (Ben Almanca eğitimini önemsiyorum)
+ ATP (Akademik Takip Programı) ismini verdikleri bir dijital yapı kullanıyorlar anladığım kadarı ile bu öğrenci eksiklerini, başarılarını takip eden bir alt yapıya sahip uygulama.
+ Geçen sene kurulan basket takımı ilçe ve il bazında turnuvalara katılmaya başladı.
+ Önümüzdeki dönemlerde yeni kampüsüyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceğini velilerine bilgi olarak vermektedir. (Somut bir gelişme olursa size bu sayfadan yer ve zaman bilgisi paylaşacağım)

5- Bodrum Takev (Bu okul kapandı)

Bu yıl açılmış bir okuldur. Lise hazırlık sınıflarına öğrenci almış toplam 30 öğrencisi vardır. Almanca ağırlıklı bir okuldur. Şuan Yokuşbaşı mahallesinde küçük bir kampüste hizmet vermektedir. Önümüzde ki yıl Bitez Camii karşısında büyük kampüse geçeceği bilgisi veliler ile

takev-bodrum-ozel-anadolu-lisesi
Bodrum Takev

paylaşılmıştır. İzmir merkezli bir okulun Bodrum şubesidir. Sistemli bir okul olduğunu düşünüyorum. Çünkü ara sınıflara öğrenci almamakta, hazırlık sınıfından itibaren kendi öğrencisini kendi yetiştirme disiplinini rekabet şartlarında sağlamaktadır.

Bodrumda özel okullar kervanına bu yıl katıldığı için zaman vermek gerekiyor bence performansını değerlendirmek için. Diğer önemli konu ise Bodrum Takev yeni kampüsü için hazırlıklarını sürdürüyor. Bodrum Bitez adliye karşısında başlayan inşaat çalışmalarının bitmesinin ardından, önümdeki yıl için eğitim öğretime burada devam edeceği söyleniyor yetkililer tarafından.

6- Bodrum Amerikan Kültür Koleji

Yine bu yıl açılmış bir okuldur. Haftanın 6 günü okul devam etmektedir. Cumartesi günleri etüt adı ile öğrenci destek programları yürütmektedir. Kampüsü Bodrum girişinde ki Opet benzinliğinin hemen arkasındadır. Büyük şehirlerde bulunan Amerikan Kültür Koleji ve dershanelerinin Bodrum‘da ki şubesidir.

Bodrumda özel okullar arasına yeni katılan bir okul olduğu için biraz daha gözlemledikten sonra daha detaylı bilgi vermenin doğru olacağını düşünüyorum. (Yazının başında da dile getirdiğim gibi yazı yayına çıktıktan sonra beni aramayan tek okul Amerikan Kültür Koleji’dir. Eşitlik ilkesi gereği ben kendilerine mail attım ancak geri dönüş sağlamadılar.)

7- MOD International School

Önceki yıllarda anaokulu olarak hizmet veren Mod Bodrum Koleji bu eğitim öğretim yıldan itibaren özel okullar kervanına katıldı. Butik okul konsepti ile öne çıkan Mod’un anaokulda gösterdiği performansı ilkokul seviyesinde de yakalayıp yakalayamayacağını bekleyip görmek gerekecek. Benim şahsi fikrim Borum’da butik konsepte okul açığını iyi görmüş ve değerlendirmiş bir kurum olarak görüyorum ve başarılı olacağını düşünüyorum.

8- Bilnet Okulları Bodrum

Bu yıl Bodrum’a çokça özel okul açıldı. Bunlardan en sonuncusu Bilnet Koleji. Bilnet Koleji Türkiye genelinde 4 kampüsü olan bir özel okul Bu yıl ise eğitim öğretim ağını genişleterek toplam da 14 kampüs olmayı hedefliyor. Merkezi Ankara’da olan okul akademik eğitimin yanı sıra sportif aktiviteler ve sosyal etkinliklerin niteliği bakımından da tercih ediliyor.

Peki Bodrum kampüsü için söyleyebileceğimiz tek şey bu yıl bekleyip göreceğiz. Çünkü Doğa Koleji başta olmak üzere bir çok özel okul Bodrum’da kampüs açtı. Bu tabi ki velilerin ve öğrencilerin avantajına olacak gibi gözüküyor hem fiyat açısından hem kalite açısında.

Yeri Ortakent Acıbadem Hastanesi‘nin hemen karşısında. Şuan için kendilerine başarılar dilemekten fazla söylenecek çok bir şey yok. Gerçekten Bodrum’da eğitim öğretim kalitesi üst düzeyde umarım onların içinde varlık gösterebilecektir.

9- İngiliz Kültür Koleji

Bodrum’da bir süredir dil okulu olarak faaliyet gösteren Harvard Dil Okulu bu yıl kolej olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum özel okullar dünyasına bu yıl girecek. Kurum hakkında ve eğitim sistemi hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim kurumsal iletişim bölümü benim ile iletişime geçer ise konu ile ilgili görüşüp objektif biçimde İngiliz Kültür Koleji‘nin de çalışmaları hakkında bu sayfa da bilgi veririm. Onun dışında yaptıklarını görmek için önümüzdeki yılı beklememiz gerekecek.

10- Bodrum Doğa Koleji

Bodrum Doğa Koleji Bodrum‘da geçen yıl eğitim faaliyetlerine başladı. Bu şu anlama geliyor Bodrum için; rekabet artacak bu kaliteyi ve fiyatları etkileyecek.

doğa koleji bodrum

Çünkü Bodrum Doğa Koleji zincir okul olma tecrübesinin deneyimini kullanarak, sistemini ve  kadrosunun önemli isimlerini Bodrum’a getirdi. Bodrum Doğa Koleji‘nin performansını değerlendirmek için biraz daha zamana ihtiyaacımız var. Bakıp göreceğiz, ancak özel okul piyasasına hızlı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Bodrum Doğa Koleji Midtown Alış veriş merkezine gelmeden hemen sağ tarafta. İletişim numarasını Facebook sayfasından bulabilirsiniz.

11- Bodrum Uğur Anadolu Lisesi

Bodrum Bahçeşehir Koleji ile kurucuları aynıdır. Bodrum merkez de faaliyet göstermektedir. Okul işleyişi ile ilgili bilgim çok yok açıkçası. Ancak müdürü Ömer Hoca Bodrum’da eğitim öğretimin duayeni olarak bilinir. Ömer Hoca’yı kaç kez aradım “hocam üniversite  başarılarınız, etkinlikleriniz, çalışmalarınız nelerdir, bana mail atarsan yazmak isterim blogta.” dedim. “Sen bildiğini yaz oğul, benim sana söylemem doğru olmaz” dedi.

Boş kontenjanı olmadığını biliyorum, üniversitede sınavında öğrencilerin istedikleri yerlere yerleştiğini az çok duydum. Bir arkadaşımın oğlu öğrenim gördü ardından Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir Üniversite de akademik yaşamına devam ediyor.

12- Turgutreis Uğur Anadolu Lisesi

Turgutreis’de marinanın bir arka sokağında yer alıyor. Kurucularını tanımama karşın Lise öğretmeni olmadığım için eğitim sistemlerini ve başarılarını çok iyi bilmiyorum. Son iki yıldır ilginç etkinlikler yapıyorlar. Proje gruplarında standart dışı işler ortaya koyduklarını gözlemliyoruz. Bunu yine ilginç metotlar kullanarak sağlıyorlar. Öğrenciler aynı zaman da birer eğitimci gibi sorumluluk alıyorlar bu konuda. Üniversite başarılarını resmi ve oransal olarak bilmiyorum.

+ Butik eğitim konseptini benimseyen bir okul.
+ Üniversite odaklı ölçme değerlendirme sınavlarını tüm seviyelerde sürekli uyguluyor.
+ İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi veriyor.
+ Hafta içi 3. yabancı dil eğitimi için (İspanyolca) kursu var.
+ Üniversite sınavında Türkiye 657. si olan öğrenci bu okuldan çıktı.
+ Erkek basketbol takımı mevcut.
+ Okul öğrencileri sosyal sorumluluk projelerinde sıklıkla yer alıyor.
+ Geleneksel Türk sanatlarına (ebru, seramik, ipek boyama ve resim) önem verir.

Bu sayfayı takipte kalırsanız Bodrumda özel okullar konusunda gelişen yeni durumlardan haberdar olursunuz. Bu sayfayı gerektikçe sık sık güncelleyeceğim ve özel okul arayışında olan veliler için tam bir Bodrum özel okullar rehberi konumuna getirmeye çalışacağım.

Bodrum’da Anaokulları, Kreşler

Bodrum’da anaokulları ile ilgili bir detaylı inceleme yazısı yazmak istiyorum ancak bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim. Doğru, eksiksiz ve adaletli bir yazı için ciddi şekilde araştırma yapmam gerekiyor ancak buna zamanım da yok. Ancak bu konmuda faydalı olmak için bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Öğrendiğim kadarı ile Bodrum’da anaokulu velilerinin oluşturduğu bir platform var. O platformdan gerekli bilgileri yeterli seviyede alabilirsem ve bu bilgilerin objektif olduğu kanısına varırsam bununla ilgili bir inceleme yazısı yazacağım. Dediğim gibi söz vermiyorum ancak kayıt dönemi başlayıncaya kadar üzerinde duracağım ve yetiştirmeye çalışacağım. Aksi takdirde “Atakan’ın annesi” (bilen bilir, bilmeyen youtube’dan arayabilir) gibi bir veliden okul referansı almak çok doğru olmayacaktır.

Önemli Not

Bu bilgiler resmi değildir, Bodrumda özel okullar ile ilgili benim kişisel izlenimimi yansıtmaktadır. Yine de yazı içinde kurumların açıklamaya muhtaç gördükleri yada doğru olmadığını düşündüğü konular varsa benim ile iletişime geçebilir, facebook veya blog üzerinden mesaj atabilirler. Bu bilgileri düzeltmek benim için çok önemlidir. Bu yazının tek amacı, asıl fayda görecek olan öğrencilerin ve onların anne babalarının doğru bilgiye ulaşmasıdır.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

25 YORUMLAR

 1. Merhaba Aralık 29’da var olan işimden ayrılacağım. Bir süre ara vermek ile birlikte acaba ara vermesem neler yapabilirim derken sitenize rastladım. 🙂
  Bu tesadüf ile okuduğum bilgilendirmeleriniz oldukça başarılı. Keyifli bir site olmuş.
  Teşekkürler.

  • Ben teşekkür ederim beğeninizi dile getirdiğiniz için. Toplumumuz eleştirisini dile getirme konusunda olduğu kadar mahir değil beğenisi paylaşmakta. 🙂

 2. Detayli bilgilendirme icin cok tesekkurler. Her sey gorecelidir tabi ama Ted’in Istanbul kampusunden zayif oldugunu, Bodrum kampusunun sadece isminin oldugunu soyleyenler de var. Ne dusunuyorsunuz?
  Tesekkurler.
  Sevgiler

  • Ebru Hanım TED Bodrum için sadece ismi var demek bence yanlış olur, hem de küçük bir yanlış değil gayet büyük bir haksızlık olur. Bodrum’un neresinden bakarsanız bakın en iyi üç okulu arasındadır. İstanbul TED’i tanımadığım için kıyaslama yapamayacağım üzgünüm ancak büyükşehirlerde ki rekabet koşulları, insan kaynağı ve öğrenci seçiciliği gibi parametreleri göz önünde bulundurursak İstanbul ile Bodrum’daki okul bir kenara herhangi bir şeyi karşılaştırmak doğru olmayacaktır. Size yazımda da belirttiğim bir konuyu tekrar aktarabilirim rahatlıkla. Bodrumda özel okulların çocuğunuza Robert Kolej’i kazandırıp kazandıramayacağı ile ilgili garanti veremem ama okula bisiklet yada paten ile gelebileceğini ve mutlu bir çocuk olacağını söyleyebilirim. Saygılarımla.

 3. Sayın yazar kolejler hakkında bir inceleme yapıyorsunuz ve yazınızda henüz oluşmamış okulları anlatmanıza karşın bodrumun kendi markası olan MOD INTERNATIONAL SCHOOL dan bahsetmiyorsunuz.Hiç bir markanın yada metodun arkasına sığınmadan kendi metotlarını uygulayan mevcut öğrencileri ile Bodrum’un 4. okulu olan MOD ‘u yerinde incelemenizi tavsiye ederim.

  • Sn. Yılmaz Senemoğlu

   Size konu ile ilgili detaylı bir mail attım. Kurumsal iletişim biriminiz benim ile iletişime geçer ise Mod International ile ilgili bilgilerin incelenmesini tamamlar tamamlamaz gerekli düzenlemeyi yapmaktan mutluluk duyarım.

   Saygılarımla

 4. Gunaydin hocam oncelikle yaziniz icin cok tesekkur ederim elinize emeginize saglik benim sorunumuda cozerseniz cok minnettar oluvam size esimin isinden dolayi erzurumdan bodruma yerlesmek zorundayiz imam hatip lisesi 11.sinifta okuyan bir kizim var malum universiteye hazirlik yapmaya basladik erzurumda kalsaydik 12.sinifta ozel liseye gonderecektik bodrumdada ayni seyi yapacagiz insallah yazinizi okudum ilk 4 okul arasinda kaldim lutfen sizden rica ediyorum kizim sizin kardesiniz veya kendi cocugunuz olsaydi hangi okulu tercih ederdiniz cok rica edeyiyorum bana yardimci olun cunki eger alirlarsa simdiden vermek istiyorum yani 11.sinifida orada bitirsin istiyoeum okula alismaai icin cok tesekkur ediyorum kolay gelsin

  • Sevda hanım, hassasiyetinizi anlıyorum ancak isim vermem doğru olmaz. Okul seçerken eğitim camiasına yakın birisi olarak ben bir çok parametreyi değerlendiririm. Sizin beklentiniz sanırım üniversite sınavında başarı. Bu anlamda Marmara Eğitim Kurumları’da, Ted Koleji’de, Uğur Anadolu Lisesi’de beklentinizi karşılar. Diğer okulların lise bölümleri şuan için açılmamıştır. Önümüzde ki yıl Bahçeşehir Koleji’nin Lisesi açılacağı söyleniyor Bodrum’da, biraz beklemekte fayda var. Bu sırada fiyat skalası sırasıyla yazdım üç okulun isimlerini, başarı sırası ile yazmadım. Açıkçası net olarak başarı oranlarını bilmiyorum.

 5. Merhaba,
  Tam aradığım, ihtiyacım olan bir yazı olmuş, teşekkürler. 2018-2019 eğitim öğretim yılında EGEBİL (Ege üniversitesi güçlendirme vakfı ve Bilfen ortak girişimiymiş) okulları da açılacakmış. Ortakent’te inşaatları devam ediyormuş. Bu okul hakkında bilginiz var mı?
  Saygılar.

 6. Merhaba sayın admin. Yapmış olduğunuz kriterleri hangi sonuçlara dayanarak yazdınız merak ediyorum.İlköğretimde , orta öğretimde , lisede hangi özel okulun devlet okullarına göre daha iyi eğitim aldığı gözlemini yaptınız merak ediyorum.Keşke tesbitlerinizi yüz yüze konuşabilsek,bundan büyük mutluluk duyardım. Aklıma gelen bir kaç okulla ilgili size tavsiye vereyim.Onlarcasını size sayabilirim. Size sadece her bölgeden olması hasebiyle İlk okullarda Turgutreis zeyyat mandalinci ilkokulu Müdürü Ahmet beyle, orta okullarda Turgut Karabağlı Müdürü Erkan Güngör beyle , Liselerde Konacık da Bodrum Anadolu Lisesi müdürü Nihat Can ile yada Bodrum Anadolu Lisesi fizik öğretmeni olan şahsım Salih çıplak ile konuşmanızı tavsiye ederdim. Özel okullarda çalışan çok değerli arkadaşlarım ve dostlarım var.Özel okullara karşı değilim ama Türkiye geneli devlet okullarının başarılı olmadığını belirtip ,Bodrum daki devlet okullarını pas geçip , Bodrumda ki özel okulları ciddi bir araştırma içine girmişsiniz.Aklıma bu çalışmayı niye yaptığınıza dair kötü sorular gelse de sormayacağım. Son olarak şunu söyleyeyim. Bodrumda ki devlet okulları kötü değildir. İyi niyetli, gayretli ,çok iyi çalışan fedakar öğretmenleri vardır. Mezun öğrencilerimiz söylediklerimin kanıtıdır.
  SAYGILAR…..

  • Hocam mezunlarinizi ve su an nerelerde hangi konumlarda olduklarini yazsaniz , hatta diger okullarin mezunlariyla yuzde oraninda bir karsilastirma yapilsa asil gercekler o zaman ortaya cikacaktir 🙂 Siz cok sevdigimiz ve saydigimiz bir Devlet okuli ogretmeni olarak okulumuzun o donemki mudurunun ve diger sevdigimiz ogretmenlerimizin ozverili destegiyle kendi insiyatifinizle aksam dersleri ve etudleri koyarak bizim sinava hazirlanmamiza yardim etmis ve rehberliginizle bircok ogrencinin hayatina dokunmus birisiniz . Ama sektorde sizin gibi ozverili olmayan ogretmenlerde duyduk arkadaslarimizdanve malesef kurunun yaninda yasda yaniyor hocam . Biz sansliydik ki sizin gibi ogretmenlerimiz oldu 🙂

 7. merhaba – bodruma taşınmayı planlayan bir veli olarak yazınızı çok faydalı buldum öncelikle teşekkürler.
  Ancak devlet okulları içinde önerebileceğiniz yerler var mı ? aynı tip bir inceleme mümkün mü 🙂
  İstanbulda kolejde eğitim görüyor oğlum ancak malum büyükşehirden kaçıp bodruma taşınmak demek aynı zamanda küçülmek sadeleşmek demek her anlamda, bütçeleri de sadeleştirmek gerekiyor 🙂

  • Nilay Hanım Bodrum’da kaliteli devlet okulları da var. Ancak Bodrumdaki özel okullar kadar hakim değilim o alana o yüzden bu sorunuza net yanıt veremeyeceğim. Kerem Aydınlar ortaokulu için şahsen tanıdığım için müdür beyi ve öğretmenlerini iyi diyebilirim. Ayrıca Bodrumdaki özel okulların bursluluk sınavları oluyor onlardan da faydalanabilirsiniz ancak Mayıs ayı bu söylediğim için biraz geç bir zaman.

 8. Önce verdiginiz hizmet icin tesekkürler. Bizim almanyada simdi ücüncü sinifa baslayan ikizlerimiz var, seneye kismetse turgut reise yerlesmek istiyoruz, cocuklarin türkcesi cok yok, almanca agirlikli okul bitlise gelecek diye yazmisiniz dogru anladiysam, nereye müracat edip arastirmam lazim, yardimci olursaniz cok sevinirim, simdiden tesekkürler

 9. Şuan Ankara’da Mektebim okullarında Görsel Sanatlar Öğretmeniyim…
  Şubat tatilinde Bodrum’a gelip bu bahsetmiş olduğunuz okullara CV bırakıcam…
  Her okulda 1 görsel sanatlar öğretmeni olacağından toplamda 10 öğretmen Bodrum için yeterli bir sayı 😊
  Bu yüzdendir ki şansım biraz düşük…
  Başvurduğum okullardan dönüş olursa Bodrum’a yerleşecem…
  Geldiğimde sizinle irtibata geçebilir miyim?
  Sanırım siz de öğretmenisiniz…

  • Bodrum’da özel okul sayısı giderek artıyor. Ben de eğitim sektörüne yakın biriyim. Bodrum’a gelmeye karar verdiğiniz de CV’nizi mail atınız, yardımcı olmaya çalışacağım.

 10. Merhaba, sitenizdeki tum yazi ve yorumlari okudum.bu bilgiler bodrumda ikamet eden veya şehir dışından tasinacak olanlar icin çok guzel bilgiler. Sanki velilerin hislerine tercüman olmuş sunuz.
  Ben de devletten emekli ogretmenim egitimciyim..Ankara ve İstanbul’da kurumsallasmis ozel okullarda calistim. Önümüzdeki egitim yılında bodrum a yerlesmeyi ve de çalışmayı düşünüyorum. (Sinif ogretmeni)Bu konuda bana da yardimci olabilir misiniz. Teşekkürler

 11. Merhaba, sitenizdeki tum yazi ve yorumlari okudum.bu bilgiler bodrumda ikamet eden veya şehir dışından tasinacak olanlar icin çok guzel bilgiler. Sanki velilerin hislerine tercüman olmuş sunuz.
  Ben de devletten emekli ogretmenim egitimciyim..Ankara ve İstanbul’da kurumsallasmis ozel okullarda calistim. Önümüzdeki egitim yılında bodrum a yerlesmeyi ve de çalışmayı düşünüyorum. (Sinif ogretmeni)Bu konuda bana da yardimci olabilir misiniz. Teşekkürler

 12. Merhaba,
  Öncelikle bilgiler için çok teşekkürederim. Ben yurtdışında yaşıyorum. Mümkünse özelden email adresime yazabilirmsiiniz. Bir kaç konuda daha fikir almak istiyorum.

  Saygıarımla.

 13. Merhaba,incelemeye calisiyorum,fakat yazdigini 12.000 basliyor – fiyatlarda bir liseye rastlamadim. Acaba benmi yalnis anladim??
  Keske hepsinin fiyat listeleri ayri ayri yazsaydiniz,size cokkk minnetdarim.
  Saygilar

  • Bodrum Doğa Koleji, zincir okulların buradaki halkası. Müfredatı ve etkinlikleri genel merkez tarafından düzenlenen kurumsal bir okul. Öğretmen kalitesi de kötü değil. Eğer uygun bütçeli kurumsal bir özel okul arıyorsanız sizin için uygun olabilir. Bütçenizi yükseltebilirseniz TED ve Bahçeşehir Okulları’nı öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here