Bodrum’da Tüm Özel Okullar, Özellikleri ve Fiyatları

31
30970
bodrum-ozel-okullar

Anne ve babalar biliyorum ki çocuklarına en iyi okulu arama için kapsamlı bir araştırma içindeler. Bu yazı da kendim de eğitimci olduğum için Bodrum özel okullar rehberi hazırlamak istedim. Bodrum’da kolejlerin özelliklerini, birbirlerinden farkları ve birbirine göre üstün olduğu alanları vurgulamaya çalışacağım.

Akademik özellikleri, sanatsal ve sportif çalışmalara bakış açıları, etkinlikleri, fiziki şartları ve daha bir çok parametre yer alıyor.

Bu inceleme yazısının tek odak noktası öğrencidir, dolayısı ile anne babaların doğru bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Hiçbir kurumun tanıtımı amaçlanmamıştır. Verdiğim bilgiler uzun yıllardır eğitimci olduğum için kendi bakış açımdan gördüklerimdir.

Ayrıca ben de bir özel okul velisiyim İstanbul’da ve sizlerin hangi bilgileri, nasıl reklamdan ayrılmış şekil de edinmek istediğinizi farkındayım.

Bodrum’a yeni yerleşecekler için hazırladığımız “Bodrum’a yerleşmek” ve “Bodrum’a taşınmak” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bodrum’daki Kolejler

Bodrum’a yerleşmeyi düşünen ailelerin en önemli sorunlarından biri de çocukları için iyi bir okul bulabilmek bunu çok iyi biliyorum. O yüzden çok detaylı bir Bodrumda özel okullar incelemesi hazırladım.

Marmara Eğitim Kurumları, Ted Bodrum Koleji, Bodrum Bahçeşehir Koleji, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Bilnet Koleji, Bodrum Final Okulları, Mod Eğitim Kurumları, İngiliz Kültür, Bodrum Özel Uğur Anadolu Lisesi ve Turgutreis Özel Uğur Anadolu Lisesi Bodrum’da faaliyet gösteren özel okullardır.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında (2022-2023) Bodrum’a iki büyük kampüs daha eklenecek. Bunlardan biri İslamhanelerinde inşaatı başlayan Uğur Okulları Kampüsü ile Bilfen Eğitim Kurumlarıolacak.

Akademik başarısı, etkinlikleri, eğitim kalitesi, fiziki şartları ve sunduğu imkanlarla Bodrumda özel okullar dosyasını detaylı biçimde incelemeye başlayalım öyleyse.

Bodrum Özel Okullar ve Devlet Okulları Karşılaştırması

bodrum özel okullar
bodrumda özel okullar

Bodrum’un yerleşik kış nüfusuna göre aslında özel okul sayısı yeterli değil. Aldığı göç oranı bakımından bakıldığında önümüzdeki dönem de eğitim kurumu ihtiyacı artacak gibi gözüküyor.

Devlet okulları ile kolejler kıyaslandığında Türkiye’nin genel tablosundan daha iyi bir manzara karşımıza çıkıyor. Evet Teog başarısı olarak ilk üç hatta dört sıra özel okulların ancak hemen arkasından gelen devlet okullarının ortalama Teog puanları gayet yüksek.

Ancak yine de açık söylemek gerekir ise Bodrum‘a yerleşen aileler özellikle büyük şehirden gelenler çocuklarını Bodrum’da kolejler kayıt ettiriyor.

Bodrumda Özel Okul Fiyatları

Bodrum’da özel okullar İstanbul’da ki benzerlerinin baya altındaydı ancak bu yıl 50-60 bin TL seviyesinde. Önümüzdeki yıl eğitim ücretleri %60 zam yapılabiliyor maksimum. Ancak yemek, kitap ve kıyafete %300’e varan zamlar olacak. Bu da 100 bin seviyesinin üzerine çıkacağını gösteriyor. Bahçeşehir Koleji, Marmara Koleji ve Ted bu konuda 120 bin lira üzeri okullar sınıfında yer alıyor.

Özel Okul Şart mı?

Bu sorunun cevabı sizin ne istediğinize bağlı. Ben hem eğitimci olarak hem özel okul velisi olarak bu soruya maalesef evet yanıtını vermek zorunda kalacağım. Çünkü Bodrum özelinde durum biraz farklı da olsa Türkiye genelinde devlet okullarının durumu maalesef ortada.

Şimdi fiyat skalasına göre sıraladığım okulların öne çıkan özellikleri sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Özel Kale Okulları Bodrum Kampüsü

Bodrum’un ilk özel mesleki teknik lisesi Özel Kale Okulları. Odaklandığı meslek yat ve tekne inşa alanı. Özel Kale Okulları’ndan mezun olan bir öğrenciyi bir çok avantaj ve devlet desteği bekliyor olacak. Özellikle iş yeri açmak isteyen girişimciler bu alanda KOSGEB‘ten hibe desteği alabilmektedir.

Kale Koleji’nin mesleki teknik lisesi olarak avantajlarından biri de saha çalışması alanında yıllarının tecrübesine sahip olmasıdır. Kale Koleji’nden mezun olan öğrenci 3 diploma ile mezun oluyor. Ve bu diplomaların uluslararası geçerliliği var. Ana alan diploması, yan dal diploması ve Europass diploması.

Okulun geniş atölye imkanları ve sanayi kuruluşları ile olan bağlantıları sayesinde öğrenciler gelecekte ister üniversitede akademik çalışmalarına devam edebilirler, isterlerse usta öğretici belgeleri ile kariyerlerini alanlarındaki iş kolunda sürdürebilirler.

Marmara Eğitim Kurumları Bodrum Kampüsü

bodrum-marmara-egitim-kurumları
Marmara Eğitim Kurumları Bodrum Kampüsü

+ IB (Uluslararası Diploma Programı) uygulanıyor. IB sınıflarında tüm dersler İngilizce işlenmektedir. Bu öğrencilerin akademik yaşamı destekleyen sosyal aktiviteler program içerisinde yer alır.
+ Üniversite başarısını %100 (kendi verileri), Teog başarısını ise “öğrencilerini hedeflerine ulaştıracak seviyede” şeklinde açıklıyor.
+ Anaokulu ve ilkokul 1,2 ve 3. sınıf ve branş öğretmenine destek olarak native (anadili ingilizce) öğretmenleri var.
+ Hizmet içi eğitimlere önem veren bir okuldur.
+ Satranç, seramik, dans ve gastronomi etkinlikleri ders olarak yapılır.
+ Geçmiş yıllarda öğretmen kadrosu sık sık değişirken son yıllarda profesyonel gelişime ağırlık verilerek kalıcılık politikası sürdürülmektedir.
+ Maker Space, 1. sınıflarda ders olarak, diğer sınıflarda kulüp çalışması olarak sürdürülüyor. Robotik sınıfı, kulüp dersleri için kullanılıyor. Dersler, eğitim teknolojileri ile desteklenmektedir. (Akıllı tahta vs.)
+ Basketbol, Voleybol, Yüzme Tenis ve Badminton Okul takımları vardır.
+ İkinci yabancı dil olarak diğer Almanca, Fransızca ve İspanyolca vardır
+ Güneş enerjisi sistemi ile kendi enerjisini üreten Eco okul olduğunu tanıtımlarında vurgular. “Engelsiz okul” sloganları var, okul içinde kurulan dijital bir sistem ile engelli ziyaretçilere yardımcı olduğunu söylüyorlar. (Bunu gidip test edeceğim gerçekten beni duygulandıran bir özellik)

TED Bodrum Koleji

bodrum-ted-koleji
Ted Bodrum Koleji

+ Eğitimci kadrosu güçlü ve dinamiktir Ankara merkezde mülakata girer öğretmenleri. (Öğretmenlerin belli bir standartta olması açısından önemli bir kriter bence.)
+ Okul mimarisi Bodrum’un minimalist doğa ile iç içe mimarisine uygundur. Kampüsü trafikten uzak, sakin ve yeşillik içindedir
+ 2. yabancı dil olarak İspanyolca ve Fransızca eğitim verilmektedir
+ Multimedya sınıfı mevcut. 3D projeksiyon ile öğrenci eğitimleri ve 3D printer ile maker dersi yapılıyor bu sınıflarda. Belli derslerde Ipad ile uygulamalı eğitim şansı veriyor öğrencilere.
+ Okulda ünlü yazarlar ve entelektüeller sık sık çocuklar ile bir araya gelir.
+ Lise düzeyinde Kanada ile öğrenci değişim programı uygulanıyor.
+ Kampüslerinde Bodrum halkının katılabileceği konser ve etkinlikler düzenlerler. (Ben de çok sevdiğim şair Ataol Behramoglu ile tanışma ve şiirlerini kendi sesinden dinleme şansı elde etmiştim.)
+ Öğrencilerine mezun olmadan önce dil yeterliliğini ölçen sınavlar ile akredite sertifika edinme şansı veriyor.
+ Sınav başarısı yüksek bir okuldur. Ayrıca kariyer planlaması oluşturma yönünde program uyguluyorlar.
+ Kampüsünde yarı olimpik yüzme havuza sahip. Ulusal başarılar elde eden sporcular yetiştiriyor.

Bodrum Bahçeşehir Koleji

bodrum-bahcesehir-koleji
Bodrum Bahçeşehir Koleji

+ Doğru analizler ile Bodrum’da eğitim sektörünün ihtiyaçlarını belirlemiş ve karşılamıştır.
+ Dershane geçmişinden dolayı Teog başarısında görece başarılıdır.
+ Üniversite imkanı vardır. Merkezi müfredat kullanır.
+ Sınıflarında 3D projeksiyon ve akıllı tahta sistemleri yer alır.
+ Bodrum’da akademik okul olarak anılır ancak ben öyle düşünmüyorum.
+ Yabancı dil ders sayısı yüksek olan özel okullardandır.
+ Öğrenci takibi ve geri bildirim konusunda raporlama yapar.
+ STEM Konseptini eğitim öğretim anlayışının temelini oluşturduğunu ve 21. yüzyıl becerileri kazandırdığını sık sık dile getirir bilboard’larda.
+ Kodlama ve Robotik zorunlu ders olarak verilir öğrencilere
+ Basketbol, voleybol ve futbol alanlarında okul takımları ile turnuvalarda başarı hedeflemektedir.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Bodrum

Fen Bilimleri Ortaokulu bursluluk sınavı.

+ 2007 yılından beri Bodrum’da faaliyet gösteren eski ve köklü bir okul.
+ Ortaokul da İngilizce hazırlık programı uyguluyor.
+ Cambridge sınavı uyguluyor öğrencilerine.
+Eğitim programlarında Fen Bilimleri’nin merkezi müfredatı kullanıyor.
+Dershanecilik geçmişinden dolayı TEOG ve Üniversite başarıları yüksek.
+Kaliteli ve deneyimli eğitimci kadrosuna sahip butik bir okul
+İkinci yabancı dili Almanca, Okul ile görüşmem de ikinci yabancı dil olarak isteyen öğrencilere İspanyolca dersi verdiklerini söylediler. (Ben Almanca eğitimini önemsiyorum)
+ ATP (Akademik Takip Programı) ismini verdikleri bir dijital yapı kullanıyorlar anladığım kadarı ile bu öğrenci eksiklerini, başarılarını takip eden bir alt yapıya sahip uygulama.
+ Geçen sene kurulan basket takımı ilçe ve il bazında turnuvalara katılmaya başladı.
+ Önümüzdeki dönemlerde yeni kampüsüyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceğini velilerine bilgi olarak vermektedir. (Somut bir gelişme olursa size bu sayfadan yer ve zaman bilgisi paylaşacağım)

MOD International School

Önceki yıllarda anaokulu olarak hizmet veren Mod Bodrum Koleji bu eğitim öğretim yıldan itibaren özel okullar kervanına katıldı. Butik okul konsepti ile öne çıkan Mod’un anaokulda gösterdiği performansı ilkokul seviyesinde de yakalayıp yakalayamayacağını bekleyip görmek gerekecek. Benim şahsi fikrim Borum’da butik konsepte okul açığını iyi görmüş ve değerlendirmiş bir kurum olarak görüyorum ve başarılı olacağını düşünüyorum.

Bilnet Okulları Bodrum

Bu yıl Bodrum’a çokça özel okul açıldı. Bunlardan en sonuncusu Bilnet Koleji. Bilnet Koleji Türkiye genelinde 4 kampüsü olan bir özel okul Bu yıl ise eğitim öğretim ağını genişleterek toplam da 14 kampüs olmayı hedefliyor. Merkezi Ankara’da olan okul akademik eğitimin yanı sıra sportif aktiviteler ve sosyal etkinliklerin niteliği bakımından da tercih ediliyor.

Peki Bodrum kampüsü için söyleyebileceğimiz tek şey bu yıl bekleyip göreceğiz. Çünkü Doğa Koleji başta olmak üzere bir çok özel okul Bodrum’da kampüs açtı. Bu tabi ki velilerin ve öğrencilerin avantajına olacak gibi gözüküyor hem fiyat açısından hem kalite açısında.

Bilnet Okulları ile ilgili eğitim dünyasının içinde olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki öğretmen kadrosuna ve öğretmen memnuniyetine önem veren nadide bir kurum.

Yeri Ortakent Acıbadem Hastanesi‘nin hemen karşısında. Ancak önümüzdeki yıl şuan Doğa Koleji’nin bulunduğu kampüse geçecekler.

İngiliz Kültür Koleji

Bodrum’da bir süredir dil okulu olarak faaliyet gösteren Harvard Dil Okulu bu yıl kolej olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kurum hakkında ve eğitim sistemi hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim kurumsal iletişim bölümü benim ile iletişime geçer ise konu ile ilgili görüşüp objektif biçimde İngiliz Kültür Koleji‘nin de çalışmaları hakkında bu sayfa da bilgi veririm. Onun dışında yaptıklarını görmek için önümüzdeki yılı beklememiz gerekecek.

Bodrum Doğa Koleji

Bodrum Doğa Koleji Bodrum‘da eğitim faaliyetlerine başladığı günden bugüne kendini kanıtlamayı başardı. Bu şu anlama geliyor Bodrum için; rekabet artacak bu kaliteyi ve fiyatları etkiledi tabi ki.

doğa koleji bodrum

Çünkü Bodrum Doğa Koleji zincir okul olma tecrübesinin deneyimini kullanarak, sistemini ve  kadrosunun önemli isimlerini Bodrum’a getirdi. Bodrum Doğa Koleji‘nin performansını değerlendirmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bakıp göreceğiz, ancak özel okul piyasasına hızlı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Bodrum Doğa Koleji Midtown Alış veriş merkezine gelmeden hemen sağ tarafta. İletişim numarasını Facebook sayfasından bulabilirsiniz.

Bodrum Uğur Okullar Açılıyor

Geçen yıl açılacağını duyduğumuz Bodrum Uğur Koleji malesef açılamamıştı. Kurum sahibi Tolga Kurtalan ile görüşmemizde çok iyi bir öğretmen kadrosu kurduklarını ve okulun fiziki yapısına da maksimum özen gösterdiklerinden bahsetmişti. Tolga Hoca sistem insanıdır, entelektüel birikimi son derece yüksektir. Bodrum’da eğitim öğretime yeni bir soluk getireceğine hiç şüphem yok.

Bodrum Uğur Okulları kampüsü İslamhaneleri mevkiinde. Yakın zamanda ziyarete gittiğimde fiziki yapısı ile ilgili fotoğraf ve video instagram adresinden paylaşıyor olacağım.

Uğur Okullarına başarılar diliyoruz.

Bodrum Uğur Anadolu Lisesi

Bodrum Bahçeşehir Koleji ile kurucuları aynıdır. Bodrum merkez de faaliyet göstermektedir. Okul işleyişi ile ilgili bilgim çok yok açıkçası. Ancak müdürü Ömer Hoca Bodrum’da eğitim öğretimin duayeni olarak bilinir. Ömer Hoca’yı kaç kez aradım “hocam üniversite  başarılarınız, etkinlikleriniz, çalışmalarınız nelerdir, bana mail atarsan yazmak isterim blogta.” dedim. “Sen bildiğini yaz oğul, benim sana söylemem doğru olmaz” dedi.

Boş kontenjanı olmadığını biliyorum, üniversitede sınavında öğrencilerin istedikleri yerlere yerleştiğini az çok duydum. Bir arkadaşımın oğlu öğrenim gördü ardından Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir Üniversite de akademik yaşamına devam ediyor.

Turgutreis Uğur Anadolu Lisesi

Turgutreis’de marinanın bir arka sokağında yer alıyor. Kurucularını tanımama karşın Lise öğretmeni olmadığım için eğitim sistemlerini ve başarılarını çok iyi bilmiyorum. Son iki yıldır ilginç etkinlikler yapıyorlar. Proje gruplarında standart dışı işler ortaya koyduklarını gözlemliyoruz. Bunu yine ilginç metotlar kullanarak sağlıyorlar. Öğrenciler aynı zaman da birer eğitimci gibi sorumluluk alıyorlar bu konuda. Üniversite başarılarını resmi ve oransal olarak bilmiyorum.

+ Butik eğitim konseptini benimseyen bir okul.
+ Üniversite odaklı ölçme değerlendirme sınavlarını tüm seviyelerde sürekli uyguluyor.
+ İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi veriyor.
+ Hafta içi 3. yabancı dil eğitimi için (İspanyolca) kursu var.
+ Üniversite sınavında Türkiye 657. si olan öğrenci bu okuldan çıktı.
+ Erkek basketbol takımı mevcut.
+ Okul öğrencileri sosyal sorumluluk projelerinde sıklıkla yer alıyor.
+ Geleneksel Türk sanatlarına (ebru, seramik, ipek boyama ve resim) önem verir.

Bu sayfayı takipte kalırsanız Bodrumda özel okullar konusunda gelişen yeni durumlardan haberdar olursunuz. Bu sayfayı gerektikçe sık sık güncelleyeceğim ve özel okul arayışında olan veliler için tam bir Bodrum özel okullar rehberi konumuna getirmeye çalışacağım.

Bodrum’da Kapanan Özel Okullar

Bodrum’da eğitim öğretim faliyetlerine son vermiş kolejler Takev, Amerikan Kültür Koleji ve İngiliz Kültür Koleji olmuştur. Ekonomik şartlar bu iki güzide okulumuzu yormuş ve kapanmak zorunda bırakmıştır.

Covid 19 Pandemi Döneminde Özel Okulların Performansları

Covid 19 Pandemi döneminde uzaktan eğitim ve dijital platformlarda eğitim öğretimine devam eden öğrencilerimiz ve onlara destek olan aileleri zor bir süreç yaşadı. Aslında bu süreç devam etmekte ve önümüzde bir belirsizlik mevcut. Bodrum’da Covid 19 pandemi sürecinde okullar bu konuda bazı çalışmalar yaparak, uzaktan eğitime uyumlu hale gelmeye çalıştı.Bunu başaran okullar olduğu kadar sağlıklı bir sistem kuramayan okulalarda oldu.

Uzaktan Eğitimde Bodrum’da Özel Okullar Başlangıçta Sınıfı Geçemedi

Önümüzde Covid 19 pandemi sürecinin ne kadar süreceği belirsiz. Bu sebeple sürece en iyi adapte olan dijital eğitimi kullanabilen hatta bunun ötesine geçip artırılmış sanal gerçeklik ortamları yaratarak sınıf ortamını eve getirmeyi planlayan özel okullar var Bodrum’da.

Ülkemizde uzaktan eğitime geçiş okullar açısından sancılı oldu bunun en büyük sebebi teknolojik alt yapının hazır olmamasıydı. Oysa öğrenciler bu teknolojileri uzun yıllardır kullandıkları için hiç zorlanmadılar. Şimdi Bodrum’daki özel okulların Covid 19 sürecindeki uzaktan eğitime ne kadar adapte olduklarını inceleyelim.

Uzaktan Eğitimi En İyi Yapan Okullar Hangileri ?

Uzaktan eğitim konusunda Bodrum’da yer alan lokomatif olarak görebileceğimiz özel okulların bile bazıları Zoom programını kullanmayı başaramadı ve çocuklara ikincil yöntemler sunmak zorunda kaldı. Ancak daha ilk günden itibaren başarılı şekilde uzaktan eğitimi uygulayan okullarda vardı. Bunlardan biri Bodrum Ted Koleji oldu diğeri ise Bahçeşehir Koleji.

Ted Koleji’ne ve Bahçeşehir Koleji’ne öğrenciler ile onların velileri adına teşekkür ediyorum. Bu önemli bir dönüşümdü, dijitalleşme hamlesiydi. Sürdürülebilir hae getirerek, imkanlarını  dönüştürmeyi iyi başardılar.

Pandemi Döneminde Temizlik, Şeffaflık ve Coivd 10 Önlemleri

Covid 19 sürecinde okulların eğitim öğretim hizmetleri kadar, öğrenci, öğretmen ve idari kadroda çalışan hizmetlilerin sağlığına ne kadar özen gösterdi de önemli bir konu. Özel okullarda Covid 19 pandemi koşullarında önlemler yeterlimiydi. Velilerin ve öğrencilerin sürece uyumu nasıldı?

Bu konuyu da merak eden bir çok veli olduğunu biliyorum. Bu konuda tüm özel okullardan bilgi topluyorum çalışan öğretmen ve yönetici arkadaşlarım kanalı ile. Bir kaç güne bu konuda çok detaylı bilgileri hem sosyal medyadan hem blogtan yayınlayacağım.

Bodrum’da Anaokulları, Kreşler

Bodrum’da anaokulları ile ilgili bir detaylı inceleme yazısı yazmak istiyorum ancak bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim. Doğru, eksiksiz ve adaletli bir yazı için ciddi şekilde araştırma yapmam gerekiyor ancak buna zamanım da yok. Ancak bu konmuda faydalı olmak için bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Öğrendiğim kadarı ile Bodrum’da anaokulu velilerinin oluşturduğu bir platform var. O platformdan gerekli bilgileri yeterli seviyede alabilirsem ve bu bilgilerin objektif olduğu kanısına varırsam bununla ilgili bir inceleme yazısı yazacağım. Dediğim gibi söz vermiyorum ancak kayıt dönemi başlayıncaya kadar üzerinde duracağım ve yetiştirmeye çalışacağım. Aksi takdirde “Atakan’ın annesi” (bilen bilir, bilmeyen youtube’dan arayabilir) gibi bir veliden okul referansı almak çok doğru olmayacaktır.

Önemli Not

Bu bilgiler resmi değildir, Bodrumda özel okullar ile ilgili benim kişisel izlenimimi yansıtmaktadır. Yine de yazı içinde kurumların açıklamaya muhtaç gördükleri yada doğru olmadığını düşündüğü konular varsa benim ile iletişime geçebilir, facebook veya blog üzerinden mesaj atabilirler.

Bu bilgileri düzeltmek benim için çok önemlidir. Bu yazının tek amacı, asıl fayda görecek olan öğrencilerin ve onların anne babalarının doğru bilgiye ulaşmasıdır. Bodrum’da özel okullar arası seçim tabiki siz velilerindir. ben sizlerle bildiğim kadarı ile kolejlerin özelliklerini paylaştım.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

31 YORUMLAR

 1. Merhaba Aralık 29’da var olan işimden ayrılacağım. Bir süre ara vermek ile birlikte acaba ara vermesem neler yapabilirim derken sitenize rastladım. 🙂
  Bu tesadüf ile okuduğum bilgilendirmeleriniz oldukça başarılı. Keyifli bir site olmuş.
  Teşekkürler.

  • Ben teşekkür ederim beğeninizi dile getirdiğiniz için. Toplumumuz eleştirisini dile getirme konusunda olduğu kadar mahir değil beğenisi paylaşmakta. 🙂

 2. Detayli bilgilendirme icin cok tesekkurler. Her sey gorecelidir tabi ama Ted’in Istanbul kampusunden zayif oldugunu, Bodrum kampusunun sadece isminin oldugunu soyleyenler de var. Ne dusunuyorsunuz?
  Tesekkurler.
  Sevgiler

  • Ebru Hanım TED Bodrum için sadece ismi var demek bence yanlış olur, hem de küçük bir yanlış değil gayet büyük bir haksızlık olur. Bodrum’un neresinden bakarsanız bakın en iyi üç okulu arasındadır. İstanbul TED’i tanımadığım için kıyaslama yapamayacağım üzgünüm ancak büyükşehirlerde ki rekabet koşulları, insan kaynağı ve öğrenci seçiciliği gibi parametreleri göz önünde bulundurursak İstanbul ile Bodrum’daki okul bir kenara herhangi bir şeyi karşılaştırmak doğru olmayacaktır. Size yazımda da belirttiğim bir konuyu tekrar aktarabilirim rahatlıkla. Bodrumda özel okulların çocuğunuza Robert Kolej’i kazandırıp kazandıramayacağı ile ilgili garanti veremem ama okula bisiklet yada paten ile gelebileceğini ve mutlu bir çocuk olacağını söyleyebilirim. Saygılarımla.

 3. Sayın yazar kolejler hakkında bir inceleme yapıyorsunuz ve yazınızda henüz oluşmamış okulları anlatmanıza karşın bodrumun kendi markası olan MOD INTERNATIONAL SCHOOL dan bahsetmiyorsunuz.Hiç bir markanın yada metodun arkasına sığınmadan kendi metotlarını uygulayan mevcut öğrencileri ile Bodrum’un 4. okulu olan MOD ‘u yerinde incelemenizi tavsiye ederim.

  • Sn. Yılmaz Senemoğlu

   Size konu ile ilgili detaylı bir mail attım. Kurumsal iletişim biriminiz benim ile iletişime geçer ise Mod International ile ilgili bilgilerin incelenmesini tamamlar tamamlamaz gerekli düzenlemeyi yapmaktan mutluluk duyarım.

   Saygılarımla

 4. Gunaydin hocam oncelikle yaziniz icin cok tesekkur ederim elinize emeginize saglik benim sorunumuda cozerseniz cok minnettar oluvam size esimin isinden dolayi erzurumdan bodruma yerlesmek zorundayiz imam hatip lisesi 11.sinifta okuyan bir kizim var malum universiteye hazirlik yapmaya basladik erzurumda kalsaydik 12.sinifta ozel liseye gonderecektik bodrumdada ayni seyi yapacagiz insallah yazinizi okudum ilk 4 okul arasinda kaldim lutfen sizden rica ediyorum kizim sizin kardesiniz veya kendi cocugunuz olsaydi hangi okulu tercih ederdiniz cok rica edeyiyorum bana yardimci olun cunki eger alirlarsa simdiden vermek istiyorum yani 11.sinifida orada bitirsin istiyoeum okula alismaai icin cok tesekkur ediyorum kolay gelsin

  • Sevda hanım, hassasiyetinizi anlıyorum ancak isim vermem doğru olmaz. Okul seçerken eğitim camiasına yakın birisi olarak ben bir çok parametreyi değerlendiririm. Sizin beklentiniz sanırım üniversite sınavında başarı. Bu anlamda Marmara Eğitim Kurumları’da, Ted Koleji’de, Uğur Anadolu Lisesi’de beklentinizi karşılar. Diğer okulların lise bölümleri şuan için açılmamıştır. Önümüzde ki yıl Bahçeşehir Koleji’nin Lisesi açılacağı söyleniyor Bodrum’da, biraz beklemekte fayda var. Bu sırada fiyat skalası sırasıyla yazdım üç okulun isimlerini, başarı sırası ile yazmadım. Açıkçası net olarak başarı oranlarını bilmiyorum.

 5. Merhaba,
  Tam aradığım, ihtiyacım olan bir yazı olmuş, teşekkürler. 2018-2019 eğitim öğretim yılında EGEBİL (Ege üniversitesi güçlendirme vakfı ve Bilfen ortak girişimiymiş) okulları da açılacakmış. Ortakent’te inşaatları devam ediyormuş. Bu okul hakkında bilginiz var mı?
  Saygılar.

 6. Merhaba sayın admin. Yapmış olduğunuz kriterleri hangi sonuçlara dayanarak yazdınız merak ediyorum.İlköğretimde , orta öğretimde , lisede hangi özel okulun devlet okullarına göre daha iyi eğitim aldığı gözlemini yaptınız merak ediyorum.Keşke tesbitlerinizi yüz yüze konuşabilsek,bundan büyük mutluluk duyardım. Aklıma gelen bir kaç okulla ilgili size tavsiye vereyim.Onlarcasını size sayabilirim. Size sadece her bölgeden olması hasebiyle İlk okullarda Turgutreis zeyyat mandalinci ilkokulu Müdürü Ahmet beyle, orta okullarda Turgut Karabağlı Müdürü Erkan Güngör beyle , Liselerde Konacık da Bodrum Anadolu Lisesi müdürü Nihat Can ile yada Bodrum Anadolu Lisesi fizik öğretmeni olan şahsım Salih çıplak ile konuşmanızı tavsiye ederdim. Özel okullarda çalışan çok değerli arkadaşlarım ve dostlarım var.Özel okullara karşı değilim ama Türkiye geneli devlet okullarının başarılı olmadığını belirtip ,Bodrum daki devlet okullarını pas geçip , Bodrumda ki özel okulları ciddi bir araştırma içine girmişsiniz.Aklıma bu çalışmayı niye yaptığınıza dair kötü sorular gelse de sormayacağım. Son olarak şunu söyleyeyim. Bodrumda ki devlet okulları kötü değildir. İyi niyetli, gayretli ,çok iyi çalışan fedakar öğretmenleri vardır. Mezun öğrencilerimiz söylediklerimin kanıtıdır.
  SAYGILAR…..

  • Hocam mezunlarinizi ve su an nerelerde hangi konumlarda olduklarini yazsaniz , hatta diger okullarin mezunlariyla yuzde oraninda bir karsilastirma yapilsa asil gercekler o zaman ortaya cikacaktir 🙂 Siz cok sevdigimiz ve saydigimiz bir Devlet okuli ogretmeni olarak okulumuzun o donemki mudurunun ve diger sevdigimiz ogretmenlerimizin ozverili destegiyle kendi insiyatifinizle aksam dersleri ve etudleri koyarak bizim sinava hazirlanmamiza yardim etmis ve rehberliginizle bircok ogrencinin hayatina dokunmus birisiniz . Ama sektorde sizin gibi ozverili olmayan ogretmenlerde duyduk arkadaslarimizdanve malesef kurunun yaninda yasda yaniyor hocam . Biz sansliydik ki sizin gibi ogretmenlerimiz oldu 🙂

 7. merhaba – bodruma taşınmayı planlayan bir veli olarak yazınızı çok faydalı buldum öncelikle teşekkürler.
  Ancak devlet okulları içinde önerebileceğiniz yerler var mı ? aynı tip bir inceleme mümkün mü 🙂
  İstanbulda kolejde eğitim görüyor oğlum ancak malum büyükşehirden kaçıp bodruma taşınmak demek aynı zamanda küçülmek sadeleşmek demek her anlamda, bütçeleri de sadeleştirmek gerekiyor 🙂

  • Nilay Hanım Bodrum’da kaliteli devlet okulları da var. Ancak Bodrumdaki özel okullar kadar hakim değilim o alana o yüzden bu sorunuza net yanıt veremeyeceğim. Kerem Aydınlar ortaokulu için şahsen tanıdığım için müdür beyi ve öğretmenlerini iyi diyebilirim. Ayrıca Bodrumdaki özel okulların bursluluk sınavları oluyor onlardan da faydalanabilirsiniz ancak Mayıs ayı bu söylediğim için biraz geç bir zaman.

 8. Önce verdiginiz hizmet icin tesekkürler. Bizim almanyada simdi ücüncü sinifa baslayan ikizlerimiz var, seneye kismetse turgut reise yerlesmek istiyoruz, cocuklarin türkcesi cok yok, almanca agirlikli okul bitlise gelecek diye yazmisiniz dogru anladiysam, nereye müracat edip arastirmam lazim, yardimci olursaniz cok sevinirim, simdiden tesekkürler

 9. Şuan Ankara’da Mektebim okullarında Görsel Sanatlar Öğretmeniyim…
  Şubat tatilinde Bodrum’a gelip bu bahsetmiş olduğunuz okullara CV bırakıcam…
  Her okulda 1 görsel sanatlar öğretmeni olacağından toplamda 10 öğretmen Bodrum için yeterli bir sayı ?
  Bu yüzdendir ki şansım biraz düşük…
  Başvurduğum okullardan dönüş olursa Bodrum’a yerleşecem…
  Geldiğimde sizinle irtibata geçebilir miyim?
  Sanırım siz de öğretmenisiniz…

  • Bodrum’da özel okul sayısı giderek artıyor. Ben de eğitim sektörüne yakın biriyim. Bodrum’a gelmeye karar verdiğiniz de CV’nizi mail atınız, yardımcı olmaya çalışacağım.

 10. Merhaba, sitenizdeki tum yazi ve yorumlari okudum.bu bilgiler bodrumda ikamet eden veya şehir dışından tasinacak olanlar icin çok guzel bilgiler. Sanki velilerin hislerine tercüman olmuş sunuz.
  Ben de devletten emekli ogretmenim egitimciyim..Ankara ve İstanbul’da kurumsallasmis ozel okullarda calistim. Önümüzdeki egitim yılında bodrum a yerlesmeyi ve de çalışmayı düşünüyorum. (Sinif ogretmeni)Bu konuda bana da yardimci olabilir misiniz. Teşekkürler

 11. Merhaba, sitenizdeki tum yazi ve yorumlari okudum.bu bilgiler bodrumda ikamet eden veya şehir dışından tasinacak olanlar icin çok guzel bilgiler. Sanki velilerin hislerine tercüman olmuş sunuz.
  Ben de devletten emekli ogretmenim egitimciyim..Ankara ve İstanbul’da kurumsallasmis ozel okullarda calistim. Önümüzdeki egitim yılında bodrum a yerlesmeyi ve de çalışmayı düşünüyorum. (Sinif ogretmeni)Bu konuda bana da yardimci olabilir misiniz. Teşekkürler

 12. Merhaba,
  Öncelikle bilgiler için çok teşekkürederim. Ben yurtdışında yaşıyorum. Mümkünse özelden email adresime yazabilirmsiiniz. Bir kaç konuda daha fikir almak istiyorum.

  Saygıarımla.

 13. Merhaba,incelemeye calisiyorum,fakat yazdigini 12.000 basliyor – fiyatlarda bir liseye rastlamadim. Acaba benmi yalnis anladim??
  Keske hepsinin fiyat listeleri ayri ayri yazsaydiniz,size cokkk minnetdarim.
  Saygilar

  • Bodrum Doğa Koleji, zincir okulların buradaki halkası. Müfredatı ve etkinlikleri genel merkez tarafından düzenlenen kurumsal bir okul. Öğretmen kalitesi de kötü değil. Eğer uygun bütçeli kurumsal bir özel okul arıyorsanız sizin için uygun olabilir. Bütçenizi yükseltebilirseniz TED ve Bahçeşehir Okulları’nı öneririm.

 14. Merhaba. Şu anda 7. Sınıfa giden bir oğlum var ve yazin okullar kapanınca Bodrum’a taşıyacağız kısmetse. İstanbul’da özel bir okulda okuyor oğlum ama maddi imkansizlıklardan dolayı seneye özel okula devam ettiremeyeceğmi. Bana bodrumda iyi bir ortaokul tavsiye edebilir misiniz

  • Burcu Hanım oğlunuz hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim. En azından sosyal derslerde mi matamatik derslerinde mi daha başarılı olduğu ile ilgili. Müzik, resim, beden eğimi alanları ile ilgisi varsa devam ettiği spor kulübü yada kurslarla ilgili bilgi. Keza okullrında öne çıkan özellikleri farklılık gösteriyor.

 15. Öncelikle bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim oğlum İstanbulda Eyüboğlu kolleji 8.sınıf öğrencisi ancak bizde Bodruma taşınacağımız için 9. Sınıfta özel bir okul arayışına girdik.Marmara Kolleji ve Bahçeşehir arasında kararsız kaldık ancak hem tecrübe hem kampüsün fiziki yapısı açısından Marmara daha içimize sindi.Bu konudaki fikrinizi almak isterim.şimdiden teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here