Bodrum’da En İyi 25 Butik Otel

4
12379
bodrum oteller

Bodrum, bizim gibi büyük şehirden kaçıp gelmişler için adeta kutsal bir sığınma mekanı. Ancak unutmayalım hepimiz daha önce Bodrum’a tatil için gelmiştik ve ruhunu teneffüs etmiştik.

Bu yazıda Bodrum butik oteller ve Bodrum’da yer alan diğer büyük ve çok yıldızlı otelleri birlikte ele alacağız. İlk geldiğimiz de kimimiz butik bir otel de konakladı, kimimiz beş yıldızlı kimimiz ise belki bir arkadaşının evinde.

Bu yıl Bodrum’a tatile gelmek isteyenler için, dolu dolu Bodrum tatil otelleri yazısı hazırlamaya karar verdim ki misafirler hayal kırıklığına uğramadan, unutamayacakları bir tatil yaşasınlar diye.

Tüm yıl çalıştılar ve buna hakları var değil mi? Peki öyleyse başlayalım…

Bodrum Oteller

Kısa kısa Bodrumda gezilecek yerlere değindikten sonra otelleri incelemeye başlayalım. Öncelikle benim çok hoşlanmadığım ve Bodrum’da olmasından memnun olmadığım beş yıldızlı ve 4 yıldızlı otellere bakalım.

Sonrasında yazıyı da asıl yazmamın sebebi olan farklı konsepteleri ile birbirinden farklı Bodrum butik otellere geçelim.

Ben ve benim gibi doğa severler ne kadar karşı çıksa da yavaş yavaş beş yıldızlı otellerin sayısı artıyor Bodrum’da. Bu da Türkiye’nin her konuda olduğu gibi turizm konusunda da nasıl çarpık geliştiğini bize gösteriyor.

Türkiye’de sadece Antalya il sınırları içindeki 5 yıldızlı otel sayısı Fransa ve İspanya’daki tüm 5 yıldızlı otellerden daha fazla.

Neyse konunun sosyolojik yönünü sonra Bodrum Fikir Atölyesi’nde belki işleriz şimdi Türkiye’nin turizm politikasını eleştirmeyi bir kenara bırakalım ve anlatmaya devam edelim.

Bodrum Lüks (5 ve 4 Yıldızlı) Oteller

Grand Yazıcı Bodrum Bodrum’a Girişte

Grand Yazıcı Bodrum, harika Bodrum manzarası ile Bodrum’a kuşbakışı bir panaroma ile bakıyorsunuz. Tabiki sosyal olanakları, restoranı ve spa hizmetleri kusursuz. Ancak dezavantajı denizden uzak olması.

bodrum butik oteller

Lvzz Hotel

Lvzz Hotel yine Bodrum’da kuşbakışı bir manzaraya sahip özellikle toplantı ve organizasyonların yapıldığı restoranı ve spa olanakları ile kuşkusuz beş yıldızı hak eden bir konaklama merkezi. Ancak yine denize uzak olması ve Yokuş Başı mevkiinde olması dezavantajlı yönü.

The Marmara Bodrum Şahin Tepesinde

Son olarak aynı lokasyonda yer alan The Marmara Bodrum var Grand Yazıcı ve Lvzz Hotel ile aynı şeyleri söylemek mümkün kısaca çünkü aynı lokasyonda ve aynı konseptte.

Swissotel Resort Bodrum Beach En Pahalı

Swissotel Resort Bodrum Beach ise Akyarlar’dan Turgutreis’e giderken sol tarafta yer alan ultra lüks otel. Mutlaka beş yıldızlı otel tercih edecekseniz Swissotel’in hem denizi, hem deniz manzarası muhteşem bu sebep ile burayı tercih edebilirsiniz.

Swissotel Resort Bodrum

Rixos Premium Bodrum Torba

Rixos Premium Bodrum Torba’dan Güvercinlik yönüne giderken sol tarafta yer alan büyük bir alana yayılmış Bodrum’un en büyük otellerinden biri. Balık çiftlikleri dolayısı ile kirlenen denizden nasibini almıştır maalesef.

Thor by Alkoçlar Exclusive

Thor by Alkoçlar Exclusive Bodrum Otel, Bodrum’dan Güvercinlik yönüne doğru giderken sol tarafta bütük bir arazi üzerine kurulmuştur. Sessiz sakin, sosyal imkanları yüksek bir oteldir. Denizi bakımından Rixos gibi bulunduğu konum itibari ile dezavantajlı sayılabilir.

Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa

Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa Göltürkbükü’nde Bodrum’un en yüksek fiyatlı oteli. Geceliği sezonda 2 bin tlnin üzerine rahatlıkla çıkabiliyor. Ancak kendine ait muhteşem bir koyu yer almakta.

Hilton Bodrum Türkbükü Resort

Mandarin Oriental

Hilton’dan bahsedip hemen yanındaki Mandarin Oriental’den bahsetmemek olmaz. Mandalin Orintel Otel’de Bodrum’un en harika koylarından birine sahip.

Kuum Hotel & Spa

Kuum Hotel & Spa, Türkbükünde bulunan özellikle Spa hizmeti ve sosyal olanakları ile ön plana çıkan bir oteldir.

Voyage Otel Türkbükü

Voyage Otel Türkbükü’nde bulunur. Mimarisi Ege’ye kıyısı olan İtalya’dan ve kısman Yunanistan’dan esinlenilmiştir. Harikulade bir oteldir.

Xanadu Island

Xanadu Island çok ilginç bir konuma sahiptir. Akyarlardan batı yönünde giderken uzaktan ada gibi gözüken yakınlaşınca farkına vardığınız ince bir yol ile bağlanan yarımada da yer almaktadır Xanadu Islan Otel.

Bodrum Park Resort

Bodrum Park Resort Yalıçiftlik’te doğa ile göreceli olarak daha uyumlu bir otel. Bodrum’un doğusunda kaldığı için Mazı Köy ve Çökertmenin hatta ünlü Orak adasının kristal berraklığında ki denizinden nasibini almış bir koya sahiptir.

Titanic Deluxe Bodrum & La Blanche Island

Titanic Deluxe Bodrum ve La Blanche Island Otelleri Güvercinliğin karşısında Pinaa Yarımadasında yer alan iki büyük oteldir. Denizleri bulunduğu konum itibari ile balık çiftliklerine yakın olması sebebi ile çoğu zaman bulanıktır. Sosyal olanakları ve manzarası iyidir.

la blance island bodrum otel

Bodrum Butik Oteller

Geldik Bodrum’un konsepti ile bizleri büyüleyen ve sizlerin her yönü ile konforunu düşünen butik otellere. Aşağıda yer alan 25 mekandan oluşan Bodrum butik oteller listesi zamanla güncellenecek ve aralarından şikayet aldıklarımızı kaldıracağız beğenilen yada önerilen yeni butik otelleri ekliyor olacağız.

İşte kendi deneyimimiz ile Bodrum butik oteller listesinde ilk 25 sırayı hak edenler.

Seven Art Fesleğen Otel

Bodrum merkezde Halikarnas meydanının hemen arkasında sahibeleri tarafından özenle hazırlanmış bir butik otel. Özellikle kahvaltı konusunda harikalar. Kendi özel misafirlerim konusunda hiç çekinmeden yönlendirdiğim bir butik oteldir.
seven art feslegen otel

Hotel İstanköy

Bodrum merkezde yer alan Kumbahçe mevkiinde küçük ve sessiz mimarisi ile huzur vere bir yer. Havuz başı sohbetleri ve misafirleri ile tek tek ilgilenen sahibi ile listeye girmeyi hak ediyor.

Su Otel

Yine Bodrum merkezde Halikarnas’da yer alan Su Otel kendi özel plajı ve butik konseptinin konforu ile misafirlerine iyi bir tatil vaat ediyor.

Otel Güleç

Çalışanların cana yakınlığı ile tam bir aile oteli. 1993 yılından bu yana hizmet veren otel 5 kıtadan misafir ağırlıyor ve müşterileri her yıl gelmeyi sürdürüyor.

Antik Tiyatro Otel

Antik tiyatronun hemen karşısında yer alan otel hem konumu, hem tasarımı ile listemize girmeyi kesinlikle hak ediyor.

El Vino Hotel & Suites

Bodrum merkezde Omurca mahallesinde yer alan butik konseptli bir harika bir hotel.
el vino hotel

Kaya Pansiyon

Bodrum merkezde her yere yakın konumu, temizliği ve personelinin kalitesi ile ön plana çıkan bir butik otel.

Hotel Karia Princess

Eski Bodrum‘da denilen Eski Çeşme Mahallesi’nde yer alan butik otel profesyonel hizmeti ile ziyaretçilerinden iyi not alan bir otel.

Dolce Hotel Bodrum

Bardakçı Koyu’nda yer alan hotel yalnızca yetişkin misafirleri ağırlıyor.

Kavala Studios Hotel

Bodrum Kumbahçe‘de yer alan otel mandalina bahçesi içinde ve gayet sakin bir yer.

Cotton Boutique Hotel

Bodrum merkezde temiz, kaliteli, huzurlu bir butik otel.

Meteor Beach Hotel

Akyarlar‘da yer alan hotel misafirleri tarafından kaliteli, profesyonel ve azıcık pahalı görüyor. Ancak plaja yakınlığı ve harika manzarası buna değer diyebiliriz.
meteor beach otel

Tosunoğlu Apart Otel

Mimari açıdan harika bir tasarıma ait olan otel, Gümbet‘de yer alıyor.

Toloman Otel

Bitez denizine çok yakın konuma sahip otel aile sıcaklığında bir butik otel.

Sole Boutique Hotel

Bodrum merkeze yürüme mesafesinde Eski Çeşme mahallesinde yer alan butik otel gayet sade.

Bodrum Stone House Otel

Bodrum Kalesi‘nin hemen yanı başında eski Bodrum evlerinden oluşan butik otel temiz ve sıcak kanlı personeli ile göz dolduruyor.
stonehouse otel bodrum

Costa Bodrum City Otel

Bodrum Umurca mahallesindeki otel ekonomik sınıf bir mekan ancak hem hizmet kalitesi hem de otel kalitesi gayet yeterli.

Taş Pansiyon

Bodrum kalabalığında ve gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız Mazı Köy sizi bekliyor. Ve Mazı Köy‘de gidince kaldığım iki otelden biri Taş Pansiyon.

Uğur Pansiyon

İşte Mazı Köy’de ki diğer otel alternatifi Uğur Pansiyon. Denize sıfır pozisyonu ile harika bir yer.

Alamatra Marin Hotel

Bodrum merkezde yer alan yine ekonomik ancak kaliteli otellerden bir tanesi Alamatra Marin Hotel.

Tuna Pansiyon

Bodrum Deniz Müzesi‘nin hemen arkasında Bodrum Çarşıya komşu kaliteli bir butik otel seçeneği.

Kale Pansiyon

Size aile pansiyonu olarak sunabileceğimiz Halikarnas‘da en iyi seçenek.

Sevin Otel

Bodrum Merkezde iyi konuma sahip temiz, profesyonel çalışanları ile göz dolduran bir butik otel.

Akkan Otel

Bodrum Çarşı’nın tam merkezinde, denize sıfır geniş odaları olan butik bir otel.

Melis Pansiyon

Misafirlerinin beğenisi toplayan kaliteli bir otel yeri Bodrum merkezde çarşı mahallesinde.

Bodrum’da Butik Oteller Nasıl?

Bodrum butik oteller içinde ekonomik oteller yer aldığı gibi 5 yıldızlı otellere yakın fiyatta yerler olduğunu biliyoruz. Aslında butik otellerin daha da pahalı olması gerekiyor.
Kişiye özel hizmet veren bu yerler küçük ve kaliteli  özel mekanlar ancak Türkiye’de algısı olması gerektiği gibi değil. Bu sebep ile ekonomik oteller sınıfında olduğu düşünülüyor. Oysa Bodrum Grand Yazıcı Hotel aslında butik otel hizmetini Bodrum’da sağlayan en iyi marka oteldir.

Bodrum bir yarımada ve bu yarımada üzerinde yaklaşık 12 tane merkez var. İsimlerinin üzerine tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz. Her birinin kendi dinamikleri ve ruhu var. Bodrum’a tatile gelmeden önce bilgi edinmenizde fayda var.

bodrum butik oteller

Bodrum Gezilecek Yerler

Örneğin Bodrum merkez yada Halikarnas dediğimiz yer kalabalık ve 24 saat canlıdır. Tüm eğlence mekanlarının en iyilerinin toplandığı bölgedir. Yat limanı günün her saati doludur. Bodrum çarşısı, barlar sokağı daima hareketlidir.

Gümbet aileler için çok gürültülü ve can sıkıcı olabilir 18 yaş gençliğinin abartılı eğlence anlayışına ev sahipliği yapan bir yerdir. Ben kişisel olarak hala ısınamadım Gümbet’e.

Bitez Köy İçi

Bitez, hem Bodrum’a yakındır, hem de kalabalığından biraz uzakta kalır. Hele köy içi bence harikulade ve otantiktir. Sit alanı olduğu için oteller sahilde sıralanmıştır. Ve doğası bu güne kadar korunabilmiştir.

Ortakent ve Ortakent Yahşi

Ortakent daha geniş alana yayılmış Ortakent Yahşi ile birlikte geniş kumsalı, eğlence mekanları ve daha az kalabalığı ile tatilcilerin seçtiği bir yer. Tabi Camel Beach’in harika denizinin de bunda payı var.

bodrum butik oteller

Akyarlar

Benim denizini en sevdiğim yer ise her zaman söylerim Akyarlardır. Akyarlar en ufak yerleşim yeridir Bodrum’un denizi ise kristal kadar berraktır. Karaincir plajı Akyarların en ünlü plajıdır ancak Akyarlar merkezde de pek geniş olmayan ancak geyet keyifli bir plaj vardır.

Turgutreis

Turgutreis Bodrum yarımadasının en batısında kalır. Denizi eh işte, otel ve sosyal imkânlar bakımından daha fazla seçenek sunar. Uzun sahili ile akşam yürüyüşleri için ideal bir yerdir.

Gümüşlük ve Dereköy

Gümüşlük’ü ise anlatmaya öyle birkaç satır yetmez bohem ruhunu ve doğasını isminin üzerine tıklayarak mutlaka okuyun. Gümüşlük sanat dünyasınında ilgi gösterdiği çok özel bir yerdir Bodrum yarımadasında.

Yalıkavak & Palmarina

Yalıkavak sosyetenin yeni mabedi. Yalıkavak Palmarina’dan sonra iyice yıldızı parladı. Hem eğlence hayatı hem lüks mağazaları ile göz dolduruyor. Bunun yanısıra tarihi olarakta Sandima Köyü’nü barındırır içinde.

Göltürkbükü

Türkbükü daha doğru ismi ile Göltürkbükü ise geçmişte Bodrum’un en sosyetik mekanıydı taa ki elinden bu ünvanı Yalıkavak alıncaya kadar. Şuan Gümüşlük olma yolunda ilerliyor ancak Hilton gibi Bodrum Mandarin gibi ultra lüks otellere ev sahipliği yaptığını unutmamak gerekli.

Gündoğan

Gündoğan Bodrum’un sakin kasabasıdır. Tatili göreceli olarak sakin geçirebileceğiniz otel fiyatlarının da nispeten ekonomik olduğu bir yer.

Torba

Torba Bodrum’un eskiden en turistik bölgesiymiş özellikle 1970’lerde çok ünlüymüş sonradan turizm yerine yerleşim yeri olarak evrilmiş. Bu gün eğlence mekanları, otellerin yanı sıra villaların ve yaşam alanlarının da olduğu bir yer.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

4 YORUMLAR

 1. Merhabalar,
  Yokuş Başı diye bir mevkii yok, Yokuşbaşı mahallesi vardır.
  Sevin otel bir kere butik bir otel değil, pansiyon bile olamayacak kadar döküntü bir işletmedir.
  Grand Yazıcı Bodrum yazısının altına Grand Yazıcı Bodrum’a ait olmayan bir fotoğraf paylaşmışsınız, anlamsız.
  Bodrium Otel & You SPA oteline ait bir fotoğraf paylaşmışsınız ama otele ait bir kelime yok.
  Voyage Türkbükünü nasıl İtalyan mimarisine benzettiğinize inanamıyorum, italyan mimarisi hakkında bilginiz yok hiç herhalde.
  vs..vs..

  Tamamıyla anlamsız bir yazı olmuş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma durumu bu sanırım.
  Yazılarınızı masa başından, internette gezinerek değil sokakları gezerek yapmalısınız.

  • Merhaba Beste Hanım

   Belirlediğimiz butik otellerin kriterlerini açıkça sizlerle paylaşabiliriz. Ancak web sitemize yapmış olduğunuz yorumlar bizim için çok değerli ve birinci değerlendirme kriteridir. Konuyu tekrar araştırıp bir kaç gün içinde size yanıt yazacağız ve gerekirse listemizden çıkartacağız. İlginize ve desteğinize teşekkür ederiz.

 2. Merhaba, ben Villa No 5 Bodrum’dan Ozge. Biz Yalikavak’da Mayis 2019’da kucuk, sirin, sIk butik bir otel actik. Hersey cok yeni, misafirlerimiz cok cok mutlu suana kadar ve biz cok heyecanliyiz. Denize sadece 100m mesafede, meyve ve limon agaclari altinda, yuzme havuzlu, 4 farkli odali cok ozel bir villa otelimiz.

  Eger yolunuz Yalikavak’a duserse mutlaka bekleriz. Bu arada kahvaltilarimiz efsane 🙂

  http://www.villano5bodrum.com
  info@villano5bodrum.com

  Tesekkurler
  Ozge

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here