Bodrum Gece Hayatı ve Daha Fazlası

1
38
bodrum gece hayatı

1- Bodrum Gece Hayatı

Bodrum gece hayatı zengin olduğu bir sır değildir. Dev katamaranda yer alan gece kulübü, büyük açık hava plaj partileri ve marinaya bakan samimi güverte barlarına kadar bütün gece parti yapmak için gidebileceğiniz bir çok eğlence mekan var. Size küçük bir sır vereyim, Bodrum’daki Barlar Sokağı’na (Cumhuriyet Caddesi) gidip, istedikleri kulübe girmeden önce mutlaka bir iki içki içilir. Böylece içeride 33cc biralara 20-25 tl vermek konusunda daha ihtiyatlı olurlar. 🙂 Sokak sanatçılarından gelen hoş sesler ve Barlar Sokağındaki müzik, size uzun bir gece için ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir.

club catamaran

Bodrum’a gelmek ve bir geceyi sabaha kadar dışarıda geçirmemek, Roma’yı ziyaret etmek ve bir dilim pizza yememek gibi olacaktır. 1979 yılında açılmış ve 5.000 kişiye kadar ulaşabilen devasa Halikarnas gece kulübü geçen yaz Bodrum‘lulara veda etti. Bodrum’da bir çok kaliteli gece kulüpleri var. Marina, barlar sokağı ve Halikarnas üzerinde yaklaşık 4 kilometelik cadde de onlarca gece kulübü, bar, kafe ve restoran bulunuyor. Bodrum’a gelenler için her akşam, lezzetli akşam yemeği ve yaz aylarında canlı müzik sunuyor.

2- Bodrum’da Eğlence Mekanları

Bodrum’da eğlence mekanları çok çeşitli. Yemekli yemeksiz diye ayırabilirsiniz, canlı müzik yada dj performansına göre ayırabilirsiniz. Müzik türüne göre ayırabilirsiniz ve tabi lokasyonuna göre ayırabilrisiniz. Bir yerden başlamak lazım. Ben lokasyonuna göre ayırarak yazıyorum yanlarına ufak açıklamalarla yemekli mi müzik konsepti nedir açıklamaya çalışacağım.

Bodrum Halikarnas Eğlence Mekanları

Mavi Bar, White House, Leman Kültür, Peter Pan, Kule Rock Bar, Körfez Bar, Bodrum Mandalin, Club Catamaran, Eskici Bar, Karpuz Bar, Moonlight Bar, Trafo, Churchill Bar, Dada Salon.

roof bar

Bodrum Yat Limanı Eğlence Mekanları

Vittoria Club, Fink Club, Club X Bar, Turunç Bar, Küba Bar, by Jack, Salmakis Patisserie Cafe, Marina Musto, Yacht Club.

Gümbet Eğlence Mekanları

Pasha Club, Club Posh, Shakers Dance Bar, X Roof Bar, Alora Beach Club.

Bitez, Ortakent Eğlence Mekanları

Lemon Tree Bitez, Salmakis Chinese Restaurant, Gumsal Beach Bar, Sarnıç Beach Club, Mavi Salon Cafe&Restaurant, Bosphorus Beach Cafe, Mu art cafe Bodrum.

Turgutreis Eğlence Mekanları

D-Marin, Pitos Bungolov, Club Blue White, Barcelona Cafe Bar Restaurant.

Gümüşlük Eğlence Mekanları

Toprak ev, Soğan Sarımsak Onion, Jazz Cafe, Karafaki, Club Gümüşlük, Off Gümüşlük, Batı Bar, Mimoza, Melengeç, Nar Çiçeği, Limon Cafe, Poca’s Cafe, Victoria’s Bar, Espova Bar, Sakin Cafe, Arion Restaurant & Beach.

Yalıkavak Eğlence Mekanları

B-long Bodrum Beach, Mezzaluna Yalıkavak, Colda Stone, Sait Restoran, Yalıkavak Palmarina Bodrum, Minör Restaurant, İskele Cafe, Pina Cafe, La Maison, Çardaklı, Mojitos Bar, Winery Restoran, Xuma Village Beach, La Plaj, Zayo Beach Club, Sabastian Beach Club.

Türkbükü Eğlence Mekanları

Flamm Bodrum, Miam Club, Sankop, Los Hebilos Bar, Velena Beach Club, Babana, Mandarin Oriental Bodrum Beach Clup, Riccio Beach House, Blue Beach Club & Bar, Vogue Hotel Bodrum, Nikki Beach Resort

Bodrum Tekilacılar Sokağı

Bodrum merkezde Bodrum Kalesi’nin hemen arkasında yer alan harika bir eğlence sokağıdır. Sokağın her yerinde aynı müzik çalar ve onlarca bar vardır. İsmi Tekilacılar Sokağı olduğuna bakmayın her tür içki var. Eğlence ve müzik son sestir.

tekilacılar sokağı

3- Bodrum’da Ulaşım

Bodrum şehri, Bodrum Yarımadası için bir merkez oluşturmaktadır. Merkezde veya yakınında kalan insanların çoğu, dolmuş kullanır. İster yarımadanın başka bir bölümünün plajlarını ziyaret etmeniz, ister şenlikli bir akşam için merkeze gitmeniz olsun, bu dolmuşar en iyi seçenektir ve sabahın geç saatlerine kadar devam eder o sebeple Bodrum gece hayatı sonrasında toplu taşıma kullanabilirsiniz.

bodrum-marina

Bodrum’da seyahat ediyorsanız veya bir takvim planlaması yapmanız gerekiyorsa, 24 saat sürüş şoförü ve lüks bir araç sağlayacak birçok araba kiralama ve seyahat şirketi bulacaksınız. Bunlardan en iyisi Travelium ve Akustick‘tir. Her ikisi de tur operatörleri, oteller ve bölgedeki işletmelerle mükemmel ilişkilere sahiptir, sürücüleri İngilizce ve diğer yabancı dilleri konuşur ve seyahat ipuçları sağlayabilir. Birçok 5 yıldız otel alanında konuklar için kendi araba servisleri de sunulmaktadır.

4- Bodrum’da Gece Ne Giyilir?

Yaz mevsiminde Bodrum‘daki sıcaklıklar inanılmaz derecede yüksek olabiliyor. Yazın herkes Şort, tişört giyer o çok lüks gece kulüplerinde bile.  Ancak bence yine de daha şık gece kulüplerine gitmeyi planlıyorsanız, kadınlar elbise erkekler pantolon giymeli bazen kapıda ki arkadaşlar sorun çıkarabiliyor.

marina yacht club

5- Bahşiş Veriyor muyuz?

Genel olarak bahşiş, Bodrum’da da yaygındır. Güzel restoranlarda, müşteriler genellikle % 10 bahşiş bırakır. Kulüplere ve barlara gelince, bahşiş gerekli değildir, ancak bazen daha iyi hizmet almanıza yardımcı olabilir. Bodrum gece hayatının vazgeçilmez bir inceliğidir bahşiş, hadi biraz cömert olun, kendinizi iyi hissedeceksiniz. 😉 Bir otel faturasında bulunan bir servis ücreti yoktur, bu yüzden bir lüks otelde ya da otelde kaldığınız takdirde kapıcı, bellboy ve temizleyiciler için bir şeyler vermek güzel bir jest olabilir.

Kahvaltı sonrası Türk kahvesi içmeyi ihmal etmeyin.

6- Bodrum’da Rakı Balık

Denize olan yakınlığı ve Bodrum‘un sunduğu deniz ürünlerinin çeşitliliği ve tazeliği birbirini harika tamamlar. Saf bir mutluluk tanımı, güneş batışını izlerken, deniz meyhanesinde tereyağında ızgara taze ahtapot yemektir. Bodrum’da gece hayatı dendiğinde sadece eğlence mekanları akla gelmez. Zaten Saat 11:00’dan önce eğlenme mekanlarına da gidilmez. Önce harika bir akşam yemeği eşliğinde günü batırmak gerekir değil mi?

bodrum melengec

Bodrumda tam anlamıyla şarap evine çeviren bir meyhane, yerel deniz ürünlerini tatmak için mükemmel bir mekandır. Öncelikle, zeytinyağındaki ahtapot gibi mezeden, kalamar ve mutlaka köpoğlu  sipariş edersiniz ve ardından ana yemek için bütün bir balık seçin derim.

Blogu gezip kendinize bir meyhane seçin, ancak içkiniz rakı olsun. 🙂 Belki pizza yemek için şarap tercih edebilirsiniz yada gündüz sıcak plajda bira ama onun dışında mutlaka ve illa ki rakı. Bodrum gece hayatı için iyi bir akşam yemeği size enerji sağlayacaktır.

7- Bodrum’da Kahvaltı

Bodrum gece hayatı kadar önemli olan Bodrum‘da günün temel taşı köy kahvaltısıdır. Eğer Bodrum’da feneri geç sürdürdüyseniz, sabaha doğru uzattıysanız geceyi gidebileceğiniz bir çok çorbacı var. Harika işkembe, kelle paça sizi kendinize getirecektir. Ertesi gün ise taze sebzeler, gevrek salatalıklar ve son derece tatlı domates, meyveler, beyaz peynir, zeytin, çeşitli reçeller ve ekmek. Kahvaltı Bodrum’da acele edilmemesi gereken bir öğündür.

8- Bodrum Coğrafyasını Araştırarak Gelin

Bodrum coğrafyası ilginçtir. Orta büyüklükte bir yarımadaya dağılmış diyebiliriz. Yalıkavak‘da eğlenip Bodrum merkezde otele gelmek taksi ile 150 TL’ye mal olabiliyor. O yüzden otelinizi seçerken eğleneceğiniz gece hayatını yaşamayı düşündüğünüz lokasyonu da önceden belirlemenizi öneririm.

yel-degirmenleri

Eğer gece hayatı konusunda ısrarcı değilseniz Bodrum Yarımadası ve çevresi doğal güzellikler, orman, deniz ve kalyonlar bakımından da gayet zengindir. Özellikle kuzeye bakan bölgede harika yürüyüş rotaları mevcuttur. Ayrıca Bodrum tarihi çok zengindir Karya Medeniyeti’nden, Lelegler, Roma, ve Osmanlı’ya kadar her zaman bölgenin ilgi odağı olmuştur. Leleg yolu yine trekking ile ilgilenenler için muhteşem bir parkur. Bodrum gece hayatı bazen gürültülü ve kalabalık gelirse iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

9- Tekne gezisi

İşte gece hayatı konusunda sınırları olanlar için bir alternatif daha. Bodrum Yarımadası sayısız koya ev sahipliği yapmaktadır; çoğu, araba ile ulaşımı zor Ama kim zaten araba kullanmak ister ki? Çam ormanları ve zeytin bahçeleri ile kesişen dramatik kayalıklarla, Ege’nin koyu lacivert sularında, küçük bir Türk ahşap yelkenli tekne ile gitmekten daha iyi bir yol yoktur.

Günlük bot turları Bodrum’un en ekonomik koyları gezme yöntemidir. Aslında, Bodrum‘un ziyaretçilerinin önemli bir kısmı da yatla geliyor. Kendinizi, gözlerden uzak bir koyda kristal berraklığındaki lacivert suyun içine atladığınızı ve tüm stresin sizden uzaklaştığını düşünün.

10- Bodrum Tarihi Yerlerini Mutlaka Araştırın

Bodrum, geceleri parti yapmak, sadece günü plajda dinlendirici ve rahatlatıcı geçirmek için bir yer olarak ün kazanmış evet bunu anlamak gerekir ancak Rodos Şövalyeleri tarafından yaptırılan Bodrum Kalesi, limanın ve uluslararası Marina‘nın çarpıcı manzaralarını yok saymamak gerekir.

Bodrum Kalesi’ni mutlaka gezin ardından hemen arka sokağında antik batıklardan öğeler görüntüleyen ve ortaya çıkarılanların detaylı açıklamalarını sunan Sualtı Arkeolojisi Müzesi‘ne uğrayın. Bodrum kentinin dışında, Bodrum’un geçmişine bir göz atın, eski Yunan kiliselerinin ve yüzyıllarca süren balıkçı köylerinin yıkıntılarını gezmek için bir gün geçirebilirsiniz. Sandima Köyü ve Karakaya Köyü bunlardan en ilginçlerindendir.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here