Bodrum’da En İyi Restaurantlar

0
15
bodrum restaurant

Bodrum’da yemek yemek ayrı bir keyif. İster harika Ege mezeleri ile bezenmiş bir rakı balık sofrası olsun, ister kendine ait lezzetleri ile ünlenmiş diğer restoranlar olsun Bodrum yeme içme kültürü bakımından gayet zengin. Bu yazımız da Bodrum’un en iyi restoranları birlikte inceleyeceğiz. Eklemek istedikleriniz olursa yorum bölümüne yazın, biz de sayfaya ekleyelim.

Bodrum Restoranları

Bodrum’da yeme içme mekanlarını kategorilere ayırdık ki siz aradığınızı daha kolay bulun diye. Hafif aparatif bir şeyler yemek isteyen birini, ağır bir rakı masası kuracağınız belki tüm akşamı geçireceğiniz bir mekanı anlatmak gerekli olmasa gerek. Eve ilk önce rakı balık restoranlarından başlayalım öyleyse.

restoran bodrum

Gemibaşı Restaurant

Bir Bodrum klasiğidir aslında Gemibaşı Restaurant’da rakı balık yapmak. Bodrum yat limanı karşısında diğer bir deyişle Neyzen Teyfik caddesi üzerinde tam Bodrum’un kalbinin attığı bir merkezde diyebiliriz Gemibaşı Restaurant.

Gemibaşı’nda menü bulunmaz bu konuda size tecrübeli servis şefi Aydın Bey ve ekibi size yardımcı olacak. Eminim gittiğiniz gün için en iyi seçeneği onlar sunacaktır ama biz kendi deneyimlerimizi paylaşalım.

Şarap soslu midye harikadır mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Soğuk meze çeşitleri gayet zengindir. Kalamar tava ve ahtopot ızgara ara sıcak olarak tercih edilebilir gerçekten maharetli ellerden çıktığını söyleyebiliriz.

Balık seçimini yapmadan önce garsondan güne özel bir balık olup olmadığını sorun. Örneğin o gün bir trança gelmiş ise kaçırmayın derim. Güne özel gelen balıkların yanında tabi ki Levrek, Çipra gibi her zaman bulabileceğiniz lezzetli balıklar da mevcut.

Bunların dışın kendi mürekkebinde pişirilen sübye ısrarla tavsiye ediyoruz. Ayrıca Beğendili Karides’te gayet iyidir.

Ayva tatlısı ve sakızlı muhallebisi ayrıca çok güzeldir.

Ortalama 4 kişi gittiğiniz zaman 1.000 TL gibi bir hesap ödersiniz rakı, mezeler, ara sıcak ve günlük balık yediğinizde. Ki bu gayet makul bir rakamdır aslında Bodrum’da bu kalitede bir restoranda yediğiniz bir akşam yemeği için.

Memedof Restaurant

Bodrum’un görece rakı balık restoranları içinde en güzel mekanlarından biridir Memedof Restaurant. Marinanın karşısında geniş bir oturma alanı olan tıklım tıklım bir balık ve meze restoranıdır.

Servis son derece hızlı. Fiyat kalite oranı yukarı seviyede dengelidir. Ahtapot söğüş ve ızgarası, baby enginar kavurması, deniz ürünü ile dolu böreği ve tabi ki mezeleri harikuladedir.

Yurt dışından gelen misafirleri vardır bu denli özel bir mejandır Memedof. 4 kişi gittiğiniz de ne yemek istediğinizi biliyorsanız 1.000 TL hesap öder harika bir akşam geçirmiş olursunuz.

bodrum yemek

Sait Restaurant

Bodrum denince akla gelen en iti restoranlardan biridir Sait. Hem mezeleri, ham balıkları harikuladedir. Sunum ve hizmet samimi ancak kararındadır her zaman.

Mutfakta harikalar yaratan bir ekip vardır. Özellikle zeytinyağlıları özeldir. Yosuna sarılmış peynirli somon harikadır. Kalamar ve ahtopot çok iyidir. En iyi levrek yapan mekanlardandır.

Mezeler ve balıklar gerçekten her daim taze ve lezizdir. Bodrum Marina karşısında olan mekan da özellikle yazın rezervasyonsuz yer bulmanız neredeyse imkansızdır. Sait restaurant aynı zaman da Yalıkavak’ta da hizmet vermektedir.

Ortalama 4 kişi gittiğiniz de mezeler, ara sıcaklar, rakı ve balık 1250 TL bir rakkam ödersiniz. Rakiplerinden biraz pahalıdır.

Orfoz Restaurant

Bodrum Halikarnas tarafında Kumbahçe mevkinde bulunur gürültüden uzak harika bir mekandır Ofroz Restaurant.

Balık çorbası çok beğenilir Ofroz’un. Böcek denilen
kabuklu deniz ürünlerini, karides, çok iyi hazırlarlar. Mezeleri müthiştir, balık konusunda da her zaman çeşit vardır ve tazedir.

Tadım menüsü içerisinde kum midyesi, kılıç balığı füme, patlıcan atom dahil bir çok zengin lezzet bulunur.

4 kişi gittiğiniz de ortalama 1250 TL hesap ödersiniz. Ortalamanın üzerinde gibi gözükse de buna değeceğini göreceksinz.

Garos

Bodrum Göltürkbükü’nün duyulara hitap eden, denize sıfır harika restoranıdır Garos.

Mezeleri taze, balık çeşitleri zengin, kabuklu deniz ürünleri konusunda da başarılı bir mekan. Üstelik rakiplerinin ortalamasından daha düşük bir fiyatlandırmaya sahip.

4 kişilik bir akşam yemeği 800 TL cıvarında tutacaktır.

Latife Hanım

Yalıkavak’ın iyi balık restoranlarından biridir Latife Hanım. İstanbul’da da şubesi bulunan mekan meze çeşitliliği bakımından gayet iyidir, yine kalamar ve ahtapot tavsiye edebiliriz. Balık çeşitliliği çok olmasa da levrek ve çipra gibi balıkları günlük ve tazedir.

Amibyansı gayet iyidir, servisleri yoğunluğa göre değişmek ile birlikte genellikle hızlıdır. Ancak zaman zaman tam kapasiteye ulaştığında bekleme süresi artabilir.

4 kişi akşam yemeği 1000 TL gibi tutar.

Nusr-Et Steakhouse

Dünyaca ünlü markamız et mutfağının en önemli isimlerinden biri Nusret. Bakıldığında dünyaca ünlü bir şefe dönüşmesinde pazarlama çalışmasının olduğunu görmekle birlikte gerçekten harikulade lezzetleri sadece burada tadabileceğinizi biliyor olmanız bir gerçektir.

Nusr-Et Steakhouse Bodrum Yalıkavak’ta hizmet vermektedir fantastik bir manzaraya sahiptir. Lokum pirzollası, kuzu kafes ve köfte en sevilen tercihlerdir. Ayrıca Dallas Burger’de tavsiye etmeden geçemeyeceğiz.

Sunumlar tabi ki harikulade ve mekandayken bir dünya markasının size hizmet verdiğini hissediyorsunuz.

4 kişilik bir akşam yemeği ne yiyeceğinize göre değişecektir ancak 1000-2500 TL gibi geniş bir aralık vermek daha doğru olur.

Baa Bahçe

Baa Bahçe ismi size ilginç gelebilir. İsim babasını duyunca bunun nedenini anlamak zor değil. Bodrum’un önde gelen mekanlarının da sahibi olan Atilla Serttaş yakın arkadaşı ve dostu Cem Yılmaz mekanın isim babası.

Baa Bahçe Bitez’de sahile giderken sağ tarafta kalıyor. Büyük sayılabilecek bir bahçesi var. Yemekler gayet lezzetli. Geniş yelpaze de yemek menüsü var. Mezeler gayet lezzetli. İster rakı balık yaparsınız ister nefis et menüsünden kendinize harika bir steak seçebilirsiniz.

Fiyatları ilk açıldığı yıl daha makuldü şuan 4 kişi 800 TL bütçe ile iyi bir akşam yiyebilirsiniz.

Mimoza Restaurant

Bodrum’un ve Gümüşlüğün en özel mekanlarından biri Mimoza. İsmini hatırlayamayanlar yada yerini tam çıkaramayanlar dahi fotoğrafı görünce tanıdık gelecektir. Bir tür Gümüşlük’ün simgesi diyebiliriz.

Baştan söylemekte fayda var o bölgedeki diğer tüm restoranlardan daha pahalı bir mekan.

Yemeklerine gelince, her zaman fiyat yüksek olduğunda kalitenin de yüksek olacağı düşüncesi doğru değildir. Ancak Mimoza Restaurant için bu geçerli değil.

Özellikle deniz ürünleri, böcekler ve mezeler muhteşem. Denize ayaklarınız değerken gün batımını karşılıyorsanız ve ilk duble rakınızı kadehe koyduysanız keyfinize diyecek yok.

4 kişilik bir akşam yemeği 1500-1800 TL arası tutacaktır zengin bir menü ile.

Kardeşler Restaurant

Akyarlar Bodrum’un özellikle sonbaharda en sakin en dingin bölgesidir. Denizi, kumu ve insanları size iyi gelir. Rakı Balık yapmak istediğiniz de gerçekten iyi bir balık yemek için de Kardeşler Restaurant en iyi mekan diyebilirim Akyarlar’da.

Özellikle Trança, Ofroz gibi az bulunan balıklar menüsünde çoğu zaman yer alıyor. Mezeleri çok iyidir. Manzarası muhteşemdir.

4 kişilik bir akşam yemeği 1.000 TL cıvarında tutar.

Melengec Restaurant Gümüşlük

Yine Gümüşlük’te ikon yerlerden biri, Melengeç Restaurant. İsmini Melengeç ağaçlarından alır.

Canlı olmayan süs ağacı Melengeçlerin yapımı da emek istiyor. Bu ağaçlar önce kesiliyor sonra kabuğu sertleştikten sonra beyaza boyanarak denizin içine dikiliyor. Uzun süre harika bir ambiyans sağlıyor.

Melengeç restoran da Mimoza Restoran gibi rakiplerinden kalitesi ve fiyatı ile ayrılıyor. Harika bir atmosfer de leziz bir akşam yemeği için kesinlikle tavsiye ediyoruz.

4 kişilik akşam yemeği için 1500 TL ile 2000 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Marina Yacht Club Restaurant

Bodrum’un yaz kış açık eğlence mekanlarından biri
Marina Yacht Club Restaurant. Ayrıca leziz yemekleri ile restoran hizmeti d everiyor. Marina bölgesindeki rakipleri kadar olmasa da zengin bir menüye sahip mekandır.

Yemek sonrası aynı mekanda ünlü sanatçıların programlarını seyretme keyfi olduğu için Bodrum’un vazgeçilmezleri arasındadır.

Ayana Restaurant

Özellikle atmosfer ve manzarası için gidilmesi görülmesi gereken bir mekan Ayana Restaurant. Mekan konumu gereği muhteşem, denizin önünde kumların üstünde masalar gerçekten çok keyifli.

Grek mezeleri çok başarılı. Balık konusunda da iyiler ancak balık için talep ettikleri ücret ortalamanın üzerinde.

Bitez’de yer alan mekan gün batımında harika atmosferi ile sizi bekliyor. 4 Kişi akşam yemeği yaklaşık 1250 TL tutacaktır.

Mavi Sürgün

İstanbul’un balık pazarı neyse Nevizade neyse Bodrum’un balık pazarı Mavi Sürgün o.

Tüm balık çeşitleri, mezeler, ahtopot, kalamar, istiridye mekanda var. Aynı bölgedeki mekanlara göre daha ferah. Deniz kenarını tercih etmeyenler için iyi bir mekan.

Çimentepe Restaurant

Çimentepe Restoran Bodrum’un eski mekanlarından biri. Manzarası çok güzeldir. Balikları taze, buğulamayı harika yapıyorlar. Mezeler de çok çeşit olmasa da gayet lezzetli.

Yalıkavak’ta bulunan mekan gün batımını harika karşılayan yerlerden biri. Fiyatları ortalama seviyede.

Dramalı

Bistro Marina Bodrum Neyzar

Maça Kızı

Müdavim

Berk Balık

Kefi Beach

Köşem Balık Restoran Ortakent

Sun Set Restaruant

Bodrum Hafif Yemek Mekanları

Arka Pizza

Meat Burger

Ox Steak House

Musto Bistro

Eski Köy Restaurant

Red Dragon Chinese Restaurant

Sugar and Salt

Sünger Pizza

Limon Tree

Tango Yalıkavak

La Maison

Minör Restaurant Yalıkavak

Gıyı Restaurant

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here