The Bodrum Cup

0
3811
bodrum-cup-logo-28

Bodrum Cup başlıyor. Bu yıl 28. si düzenlenecek olan Bodrum Cup ile Bodrum‘un mavi suları yine beyaz yelkenlerle dolacak. Fotoğraf çekmek isteyenler makinelerini hazırlasın. Seyirlik güzellikleri izlemek için çoluk, çocuk, genç, yaşlı herkes gitmeli diyorum.

16 Ekim Pazartesi başlayacak 100 tane yelkenli var ve 5 gün sürecek. 22 Ekim Cumartesi günü de ödül töreni var Yalkavak Palmarin’de. Bodrum Yelken Yarışları uluslararası bir organizasyon olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım.

bodrum-cup

Aşağıda Bodrum Cup 2017 ile ilgili tüm detaylar var. En altta organizasyonun sosyal medya adresleri mevcut. Harika fotoğraflar çıkacağına eminim, benimle paylaşırsanız hem blogta hem Facebook sayfamızda paylaşırım.

The Bodrum Cup Nedir?

Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

bodrum-cup

Hangi Yatlar Katılıyor

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, yatların konuklarıyla birlikte yarışabildikleri dünyadaki ender regattalardan birisidir. Bu özelliği onu çok ayrıcalıklı kılmaktadır. Bu sayede denizi seven ancak hayatında daha önce hiç yelken sporu yapmamış kişiler de bu heyecanı birebir deneyimleme fırsatı bulabilmektedirler. Yıllar içerisinde komşu Yunan adalarının programa katılımı ile renklenen The Bodrum Cup, iki yaka halkının yakınlaşmasına bu vesile ile katkı sağlamaktadır.

bodrum-cup

Etkinlikler

Heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcılar hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli proğramlarla buluşuyor. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılıyor. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılıyor. Böylece organizasyon; adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşüyor.

bodrum-cup-kroki

Tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin ve Bodrum’un gurur duyduğu bir organizasyon olan The Bodrum Cup, Onursal Kurucu Başkan Erman Aras’ın, The Bodrum Cup yönetimini Süleyman Uysal başkanlığındaki genç ekibe devretmesi ile hedeflerini, Akdeniz başta olmak üzere farklı rotalara ulaşmaya ve yurt dışından daha fazla yatın katılımıyla, dünyada ses getirecek girişimlerin başlamasına çeviriyor.

· Instagram: https://www.instagram.com/bodrumcup

· Facebook: https://www.facebook.com/BodrumCup/

· Twitter: https://twitter.com/BodrumCup

· Web: http://www.bodrumcup.com/

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here