Butik Tatlar Sugar & Salt ve Biz

1
4177
Sugar & Salt

Anlatmaya başlamadan şunu belirtmek istiyorum. Biz butik tatları çok seviyoruz. Evden çıkmak istemediğimiz bir haftasonunda kendimizi dışarı atmanın en güzel yolu Sugar&Salt

Her özel mekanı diğerlerinden farklı kılan kendi dinamikleri vardır. Bodrum’da gezerken gerçekten muhteşem bristo’lar, cafeler yada akşam yemeği için resturanlar bulmanız mümkün hatta bunlardan bir çoğuna aynı sokakta dahi rastlayabilirsiniz. Ancak Sugar&Salt gibi bir yer bulamazsınız temin ediyorum.

Sugar & Salt Atmosferi

Sugar&Salt kapısından girdiğiniz andan itibaren size dinginlik veren bir atmosferi var. Rahat ve kendinizi evinizin bahçesinde gibi hissedeceğiniz kadar samimi. Sugar&Salt’ın sahibesi Çiğdem Hanım bizi sımsıcak gülümsemesi ile karşılıyor.

20160116_122503

Sugar&Salt Lezzetleri

Sugar&Salt’ın sakinleri enfes tatları tatmak ve atmosferin yarattığı huzurlu ortamda sohbet etmek için geliyorlar çoğu zaman. Evet buranın sakinleri var diyebiliriz. Eski bir sokağın komşuları kadar yakın ve sıcaklar. Eğer arzu ederseniz bir anda kendinizi sizde o sohbetin içinde bulabiliyorsunuz.

Yemeklerden bahsetmek için sabırsızlanıyorum. O yüzden ambiyansı yaratan ayrıntılar gittiğiniz de sizin keşfetmenizi istiyorum. Öğle yemeği veya akşam yemeği için harika marine edilmiş etler var. Ben özellikle Çiğdem Hanım’ın köftesine hayranım. İtalyan sosları ile harika bir damak tadı sunuyor. Bence Vedat Milor buraya mutlaka uğramalı.

20160116_122617

Tabi isteyen için pizza ve makarna menüleri de var. Ancak asıl sürpriz yemek sonrası tatlılarda. Sadece iki tanesinden bahsediceğim. Balkan tatlısı triliçe. Gerçekten harika, Çiğdem hanım tatlıların tariflerini ve inceliklerini anlattı. Evde ki ilk denemem başarısızlık ile sonuçlansa da girişimlerim devame edecek.

İkincisi ise bitter çikolatalı acı pasta. Evet yanlış duymadınız acı pasta. Nasıl olur merak ediyorsunuz eminim. Tatlı ve acı. Evet çikolatayı çok sevdiğim doğrudur, evet acıyıda severim özellikle lahmacunda ancak bir pasta da bu ikisi ilk defa benim için bir araya geldi. Bu sırada fiyatlar ortalamanın çok az üzerinde. Ancak her yönü ile hakkını veriyor. Web sitesinden de fiyatların yer aldığı menüye ulaşabilirsiniz.

Etkinlikler

Bu sırada bazı Cumartesi günleri Bodrum’un uluslar arası sakinleri kendi ülkelerinin lezzetlerini getirip ufak bir kermes de düzenliyorlar. Bu etkinliğe denk gelirseniz gününüz daha da zenginleşecektir eminim.

Telefon: +90 252 316 8100
Telefon: +90 530 170 4104
E-mail: sugarandsaltbodrum@outlook.com

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here