Bodrum’da Sonbahar ve Sarı Yaz

1
2987
bodrum sonbahar

Yazı bitirdik sonunda. Ne yalan söyleyeyim bir İstanbul’lu olarak İstanbul’luların gitmesini dört gözle bekledim, Bodrum‘da sonbahar yaşamak için. Trafik başta olmak üzere, kalabalık, fiyatlarda ki fahiş artış ve gürültü nihayet bitti. Bodrum tekrar sakin, dingin günlerine geri döndü. Kışın Bodrum yazısı Bodrum’a yerleşmek isteyenler için nasıl bir rehber niteliği taşıyorsa bu yazı da bir o kadar taşımıyor. Çünkü bu yazı romantik bir yazı.

Eğlence mekanları hala açık olmasına karşın çıstak çıstak yerine akustik müziğe geri döndü. Restoranlar menülerini ve fiyatlarını yeniden düzenledi, trafik ışıklarının zamanlaması bile değişti. Bodrum yaz modundan tekrar kış moduna geçmeye başladı.

bodrum sonbahar

Ben de artık Bodrum’da 3. Yıla başladım. Bodrum insana çok iyi geliyor. Bu sadece İstanbul’dan geldiğim için rahat ve huzurlu yaşamın üzerimde ki etkisi değil. Bodrum’un bir aurası var. Ve bu aura yazın değil kışın ortaya çıkıyor. Onun için Bodrum’lular Bodrumun kışını daha çok seviyor. Dışarıdakilerin en çok merak ettiği soru da yanıtını bulmuş oluyor aslında. “Bodrum’da kışın yaşanır mı?” Bodrum’un her mevsimi ayrı güzel, evet. En az yaz mevsimi, en çok sonbaharı. Yazın 24 saat yaşayan şehir kışın değişik bir yaşam boyutuna geçiyor adeta.

Ne Zaman Kış Gelir?

Bu gün tamda ekinoks akşamı Bodrum’a ilk sonbahar yağmuru düştü. Sokaklar toprak koktu, bitkilere can suyu ulaştı. Aralık ayının başına kadar zaman zaman yağmurlu ancak yumuşak bir hava bizleri bekliyor. Uzun yürüyüşler yapmanın, deniz kenarında sohbet etmenin, sevdiklerimizle buluşmanın tam zamanı.

bodrum sonbahar

Çam ormanları ile çevrili Güvercinlik’i ve ambiyansı ile hepimizi büyüleyen Gümüşlük’ü herkese tavsiye ederim. Tabi kim söyleyebilir ki Bitez, Ortakent Yahşi, Akyarlar iyi değildir. Bence kışa girmeden önce dışarı atın kendinizi. Olabildiğince girmeyin içeri. Bodrum’da gezilecek keşfedilecek çok yer var.

Sizin de Bodrum’da sonbahar etkinlikleri ile öneriniz varsa hepimiz ile paylaşın lütfen. Özellikle eski Bodrum’lulardan fikir bekliyoruz. 12 Aralık’ta Fazıl Say geliyor örneğin kaçırılmayacak etkinlik olarak.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here