Bodrum Torba Hakkında Her Şey – Yarımadanın Girişinde Şirin Bir Kasaba

6
22427
bodrum-torba

Nihayet Bodrum Torba’ya sıra geldi. Tüm yarımadayı dolaştık birlikte Bodrum’un dört bir yanı yazı dizisi Bodrum Torba ile devam ediyor. Merak ediyorsanız söyleyeyim Bodrum Torba son durağımız değil yarımadanın dışına çıkarak Kızılağaç, Yalıçiftlik, Güvercinlik, Güllük ve Mazı yer alacak.

Mumcular ile ilgili bir gezi yada yaşam rehberi yazısı hazırlar mıyım emin değilim. Bodrum çevresinden en sevmediğim kanımın ısınmadığı yerden biri Mumcular. Neyse biz Torba’yı keşfetmeye başlayalım.

Torba’ya Nasıl Gidilir ?

Torba Bodrum’un hem girişinde hem çıkışında. Aristonun düz mantığına benziyor nereden baktığınıza bağlı yani. Bence Torba Bodrum’un girişinde şirin mi şirin bir kasaba.

Bodrum’un girişinde mi çıkışında mı felsefi tartışmasını bir kenara bırakırsak Bodrum’un ilk turistik bölgelerinden biri. Çok büyük olmayan bir koya konumlanmış. Arkasını da yarımadanın Kuzey bölümünde rastladığımız gür çam ormanlarına dayamış durumda.

Bodrum Torba Tarihi

Yok denecek kadar az kalıntıya sahip bir bölgr maalesef. Dördüncü yüzyıldan kalma bir manastır mevcut birkaç yıkıntı hepsi bu. Onun dışında bilinen Leleg’lerin bu bölgede de yerleşim gösterdikleri yönünde . Leleg yolu zaten arkamızda bulunan dağın tam tepesinden geçiyor.

Torba’da Ne Yenir ? Ne Yapılır ? Gezilecek Yerler

Bodrum Torba’nın denizi gayet sakindir, sığ ve temiz bir sahili var. Kumsal boyunca da sıralanmış balık restoranları, butik oteller ve pansiyonlar mevcut.

Torba’nın iç taraflarına doğru ilerledikçe yerleşim yerleri artar. Bahçe içinde küçük evler ve butik dükkanlar çoğalır.

Torba’nın Bodrum’un en büyük otellerine ev sahipliği yapıyor. Voyage Otel, Paramount Resort & Spa Otel, Serpador Hotel, Nikki Beach Resort Hotel, Rixos Bodrum ve Duja Hotel bunlardan en büyüğü sayılabilir.

Torba’da sahil boyunca bir çok balık restoranı mevcut. Bodrum’da Ne Yenir? sayfamızı ziyaret ederseniz tüm restoranların detaylı incelemesine ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında her Bodrum beldesinden olduğu gibi Bodrum Belediyesi’nin restoranı var. Bence çok da güzel bir konumda fiyatlarda her zaman oldğu gibi ekonomik, lezzeti de güzel.

Bodrum’da Trekking

Bodrum’da trekking yapmak çok keyifli ve bir çok parkur var.  Benim en sevdiğim parkurlardan biri de Torba’da. Hem zorluk seviyesi düşük çoluk çocuk, genç, yaşlı gidebilirsiniz hep birlikte hem de doğayla baş başa sakin bir gün geçirebilirsiniz. Bodrum Torba’da ki bu trekking parkuru yazısı için lütfen tıklayınız.

Torba’da Yaşam

Yaşam şartları Bodrum merkeze göre daha hafif. Özellikle ev kiraları daha uygun. Büyük marketler yaz kış açık. Bodrum’da çalışıp Torba’da yaşamak ev kiralamak çok mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor.

Tek dezavantajı kışın Bodrum’un her bölgesi gibi tenha olması. Sakinlik ve doğa sevenler içinse bulunmaz bir yer Bodrum’un Torba beldesi.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here