Bodrum’da Rakı Balık Hayatın Rutini

0
4314
Kışın Bodrum

Karikatürist bir arkadaşım, ben Bodrum’da akşam “gidecek neresi var” diye hayıflanırken söyledi. “ Bodrum’da rakı balık her yerde var ama en güzeli Turgutreis’te, hem de ekonomik, hemde gün batımını izleyebileceğin balık resturanları var birinin ismi Sun Set oraya git” dedi. Ben de hemen konunun üzerine atladım “Panpa manpa ne oluyor biz tikimiyiz blader” dedim. Sonra hemen adresi istedim. Ön bilgi olarak balık + salata 15 TL olduğunu öğrendim.

Bodrum’da Rakı Balık ama Hangi Balık?

Rakını da koltuğunun altına alıp gidebiliyormuşsun. Alla Allah ilginç ne balığı yedirecekler ki bize acaba dedim. Norveç Uskumrusu mu yoksa? Hayır kötü balık olduğundan değil hatta en sağlıklı serin su balığı ama o fiyata ne olabilir diye düşündüm. Salih “Lüfer ve Çinekop” deyince ben kendimi arabada buldum kız arkadaşımla.

Keşke cümlesini bitirmesini bekleseydim ama sonuç farklı olmazdı yine de giderdim ve gitmeye devam ediyorum.

Neyse Turgutreis’e vardık hemen Burger King’in arkasında denize sıfır salaş ama büyükçe bir yer. Kapalı alan ve ahşap. Yerde yatan köpekleri saymazsak temiz de bi yer.

Silkelenmeseler anekdot olarak köpeklerin varlığını yazmayacaktım buraya.

Neyse oturduk, soba yanıyor çıtır çıtır. Garson geldi, tabi ben okuldan çıktığım için takım elbiseliyim beni sigara denetlemesine gelen müfettiş sanmışlar. Neyse hoş sohbet ettikten sonra. Her zaman ki muhabbet “ne vereyim abime” Dedim biz Bodrum’dan buraya 15 TL ye Lüfer yemek için geldik. Hemen dedi garson. Ama “abi söyliyeyim önceden de, onlar deniz değil besleme” İşte orada Salih’in cümlesini bitirmeden olay mahallini terk etmeme ufak bir içerleme yaşadım. Ama öyle alt dudağım titreyecek kadar değil. Zaten garson hemen lafa girdi “deniz 25 besleme 15. Hamsi tavam var o da 15 abi.”

balikci-bodrum

Para problem değil ama o niyetle geldiğimiz için havuz balığını sipariş ettik Bu sırada Salih’ten Çinakopu da yanlış duyduğumu anladım çünkü “Çinekop bizde yok abi Çipra var” dedi üstelemedim.

bodrum'da rakı balık

Neyse geldi balıklar yanında iki çeşit meze, salata ardından meyve tabağı, çaylar falan biz gerçekten 30 TL’ye çıktık oradan. Karnımız doydu mu doydu, balıklar güzel miydi, güzeldi. Yazında fiyatları değiştirmiyorlarmış, göreceğiz. Kumsal’da ki masaları açıyorlarmış tam bir “Sun Set “ ziyafeti ile bu sefer balıkları ağlatmadan rakı eşliğinde günü batıracağız.
Adres : Bahçelievler Mh., 48960 Bodrum/Muğla

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here