Sn. Ahmet Aras’a Destek Olma Zamanı

0
1932
Ahmet ARAS

Blog takipçilerimiz Ahmet Aras‘tan önceki dönemde
Bodrum Belediyesi‘ni hizmet anlamında ne kadar sert eleştirdiğimizi biliyorlar.

Özellikle halka ait plajların işgali ile ilgili hazırladığımız videolar 1 milyonun üzerinde kişi tarafından izlendi. Bodrum’un çukurlarla dolu yolları, rant uğruna otel yapılan sit alanları, bitmeyen çöplük yangını, alt yapı sorunları, sahte marka ile satış yapan esnaf, otopark problemleri ve tabiki trafik sorunu her bir konu ile ilgili yaptığımız yayınlar oldu. Hepsini www.nowbodrum.com/bodrumun-sorunlari linkinde toplayıp seçim öncesi belediye başkanlarının dikkatine sunmuştuk.

Belediye başkan adaylarının seçim kampanyaları da zaten bu sorunlar üzerine çözüm önerileri vaatler üzerine kurulmuştu. Devamında yaşanan süreçte herkesin malumu Sn. Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanı oldu.

Ahmet Aras aslında beklenenden hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz. Bizim iki yıldır canlı yayınlar yaptığımız, yazılar yazdığımız hatta tehditler aldığımız bir konuda çok radikal adımlar attı. “Bodrum denizi Bodrum halkına aittir kararı onlar verecek” dedi.

Hemen arkasında kaçak yapılara odaklandı ve yıkımlara hemen başladı. Yine kaçak iskelelerin yıkımına başlandı. Bodrum yolları rehabilite çalışmaları hız kazandı. Açılışlar ve etkinliklere katılan başkan imajından çok hukuka bağlılığı ve icraatları ile ön plana çıkan bir Bodrum Belediye Başkanı imajı çiziyor.

Ancak bu durum Bodrum gibi rantın çok yüksek olduğu bir bölgede halkın kesintisiz desteği olmadan sürdürülebilir değil. Daha şimdiden Ahmet Aras hakkında çirkin ifadeler ile ithamlarda bulunanların sayısı az değil. Burada bu saldırıların neler olduğunu yazıp blogumuzun gücünü bu kötü insanların fikirlerinin yayılması için kullanmayacağız.

Ayrıca Ahmet Aras bir gün Bodrum halkının çıkarları ile çelişen bir angajmanın içinde yer alırsa bunu da araştıracağımız ve yazacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ahmet Aras İyi Niyetli ve Çalışkan Bir Belediye Başkanı

Ancak şuan karşımızda iyi niyetli, dirayetli ve çalışkan bir belediye başkanı var. Bu sebep ile öncelikle Bodrum halkı ve Bodrum’un haklarını savunan tüm sivil toplum kuruluşlarının Ahmet Aras etrafında kenetlenmesi gerekiyor. Bunu kesintisiz olarak sağlamalıyız.

Sn. Ahmet Aras’ın da sonuçta bir insan olduğunu ve öz güveninin, gücünün sınırlı olduğunu farkında olmalıyız. Bodrum halkı başkanını bu yolda yalnız bırakmamalı. Aksi halde tehditler, iftiralar ve ithamlarla boğuşmaktan iş yapamaz duruma getirilip algı operasyonları ile karşı karşıya kalması kaçınılmazdır.

Biz NowBodrum ailesi olarak Sayın Ahmet Aras‘ı bu zorlu mücadelede yalnız bırakmayacağız, ayağı sendelerse elimizi uzatacağız, yanlış bir adımını görürsek yanında olup onu kendi persfektifimizden uyaracağız. Biz bir aileyiz onu yalnız bırakmayacağız.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here