Bodrum Tatil Önerileri

4
5876
bodrum koyları

Yaz geliyor özellikle büyük şehirlerde yaşayanların içi kıpır kıpır. İş yerinde boş vakitlerde sürekli tatil siteleri dolaşılıyor. Bodrum’da tatil hayalleri kuranlar kahvelerini yudumlarken patrondan gelen bir mailin uyarı sesi ile kendine geliyor ve ofis kalabalığının sesi ile caddede ki korna sesi birbirine karışmış gerçekliğe geri dönüyor. Bodrum’da tatil planı yapanlar için bir Bodrum tatil yerleri ve Bodrum önerileri listesi hazırladık.

bodrum tatili

Hem tatil planlarını yaparken faydalanmaları için müthiş bir öneriler listesi. Bodrum’da gezilecek yerler, Bodrum’un en güzel koyları, pırıl pırıl denizi, tarihi alanlar, Bodrum eğlence mekanları, tabi ki Bodrum gece hayatı, restoranları ve diğer yeme içme mekanları hatta Bodrum köy kahvaltısı nerede yenir onu dahi bulabileceksiniz bu yazıda.

Bodrum Tatil Yerleri ve Planlama

Büyük şehirdekiler şaşıracak ancak Bodrum sadece kale, barlar sokağı ve marinadan ibaret değil. Ve Bodrum nasıl bir tatil istiyorsanız size onu sunabilecek kadar zengin. Bodrum tatil yerleri için tavsiye istiyorsanız deniz, kum ve eğlene istiyorsanız Halikarnas yakınlarında bir çok otel ve pansiyon var diyebilirim. Hem de denize bir kaç metre, gece hayatının ise tam kalbinde.

Cennet Koyu
Cennet Koyu

Ancak doğa ile iç içe sakin bir tatil istiyorsanız Yalıçiftlik ve Mazı tarafında tatilinizi yapmanız harikulade olur. Benim için gizli koylar, trekking rotaları ve deniz önemli derseniz Çökertme, Ören sizin için uygundur.

Sanat ve hayat bir arada olsun derseniz Gümüşlük derim. Eğer bütçeniz yüksekse sizi Yalıkavak ve Türkbüküne bekleriz efendim. Büyük otellerin bir çoğu o bölge de toplanmış durumda. Merkeze yakın olsun ama içinde de olmasın çok kalabalık beni yorar diyorsanız Bitez, Ortakent yada Akyarlar‘ı seçebilirsiniz.

bodrum tatil yerleri

Bodrum’da Tatil’de Neler Yapılır?

Nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar verdiğinize göre hangi bölgeden otel seçeceğinize de yukarıda ki paragrafta karar vermiş olmalısınız. O halde tatilde neler yapacağınızı planlamaya geçebiliriz. Bodrum tatil yerleri tavsiyelerini, bir tatil senaryosu üzerinden anlatalım öyleyse.

Mesela Bodrum merkeze yakın, ancak çok sıkış tepiş olmayan bir yer olsun, hem eğlenelim, hem lezzetli yemekler yiyelim, güzel bir kaç koy keşfedelim pırıl pırıl denizine girelim, bazı günler ruhumuzu dinlendirelim bazı geceler sabaha kadar eve girmeyelim.

bodrum sokakları

O halde otelimizi daha çok konaklama için kullanacağız. Her şey dahil bir otel gereksiz bir seçenek. Konaklama hizmeti artı kahvaltı bence tatil için en uygun seçenek. Sizi hem sabah kaosundan kurtaracak hem de gün içinde otele geri dönmek zorunda kalmayacaksınız yemek için.

Otelin konumu Bitez yada Ortakent olabilir merkeze 8-10 km diğer bir deyişler 10 dakika. Otele yerleşince ilk gün elinize Belediyenin Bodrum gezi haritasını alın ve NowBodrum‘u açın Bodrum’da gezilecek yerler bölümüne girin. Orada eksiksiz bir liste var bazıları 10 dakika uzağınızda bazıları 1 saat uzağınızda. Haritadan gideceğiniz yerleri yuvarlak içine alın ve sağ üst köşesine gideceğiniz günü yazın.

bodrum kalesi

Benim kişisel deneyimim bir günde iki yerden fazlasına gitmek yorucu oluyor. Mümkünse  sindire sindire günlere yayın, zaten tatildesiniz bir aceleniz yok.

Bodrum’un En Güzel Plajları

yalıçiftlik kızılağaç

Sizin için beach’lerden ve harika kumsalı ile pırıl pırıl denizden oluşan muhteşem bir topten hazırladık İşte Bodrum tatil yerleri ile Bodrum’un en güzel plajları.

1- Karaincir Akyarlar plajı
2- Mazı Köy plajı
3- Camel Beach Ortakent
4- Türkbükü plajı
5- Çökertme plajı
6- Mandalin Oriental Otel Beach
7- Yalıçiftlik Kızılağaç Plajı
8- Gümüşlük Plajı
9- Ören Plajı
10- Halikarnas Plajı

Bodrum’da Gezilecek En Güzel Yerler

Bodrum Gümüşlük Koyu
Gümüşlük Koyu

Bodrum’a geldiniz denize girmek için kendinize hergün bir yer belirlediniz harika. Şimdi de öğleden sonra gezmek için bir yerler seçin ki tatiliniz dolu dolu geçsin.

1- Gökçeler Kanyonu, İncirli İn Mağarası
2- Sandima Köyü
3- Halikarnas Mozolesi
4- Pedasa Nekropoli
5- Karakaya Köyü
6- Bodrum Kalesi
7- Gümüşlük Tavşan Adası ve Bayraklı Tepe
8- Bodrum Antik Tiyatro
9- Yalıkavak Marina
10- Barlar Sokağı

Bodrum’da Kesenize Uygun En Güzel 20 Restoran

Şimdi karnımızı doyurma vakti. Öncelikle şunu söyliyeyim aşağıdaki listede kült olmuş Bodrum lezzetleri var. Ancak Bodrum Belediyesi‘nin restoranları hem çok ekonomik hem de gayet lezzetli bunu bir köşeye not edin derim bunu Bodrum tatil yerleri restoran listesinin dışında tutuyorum..

arka pizza

1- Arka Pizza (Bodrum’a gelip buraya uğramazsanız eksik tatil yapmış olursunuz)
2- Musto (Biraz tuzludur ama ambiyans harikadır)
3- Liman Köftecisi.
4- Yelken Kulüp (Canlı müzik harikadır Fatih Erkoç olmazsa olmazdır)
5- Memedof Balık Restoran
6- Orfoz Restoran
7- Kalamari Balık Restoran (Muhteşem mezeleri vardır)
8- Meat Burger & Steakhouse (Ben daha önce burger yememişim diyeceksiniz)
9- La Pasion Restaurant (İspanyol mutfağı)
10- Sugar&Salt Restoran (Masalsı bir ambiyansı var)
12- OX Wine & Burger Bar (Kesinlikle Steak deneyin)
13- Berk Balık Restoran
14- Mavi Sürgün Balık (Balıkçılar çarşısında)
15- Zahmetsiz Balık Evi (Balık kokoreç yapıorlar)
16- Limon Gümüşlük (Gün batımı harika)
17- Karafaki Restoran
18- Mimoza Restoran (Gayet pahalı bir yer ancak hak ediyor)
19- Kefi Beach Restoran(Hem denize girelim hem geniş geniş çimlere yatalım )
20- Melengeç Restoran (Gümüşlükte günü batırmak isteyenlere, biraz tuzludur hesap)

Bodrum’da Eğlence ve Gece Hayatı İçin 10 Harika Mekan

Biliyorum en çok bu listeyi merkez ediyorsunuz Bodrum bazılarınız için çılgın partiler ve gece hayatı demek. Peki o halde listemize göz atın hem çılgın Bodrum gecelerini bulabileceksiniz hem de sakin akustik müzik yapılan mekanları. Halikarnas gece külübü kapandı listede yer almamasının sebebi bu.

bodrum gece hayatı

1- Club Catamaran (Geçrek bir katamaranda olacaksınız)
2- Kule Bar (Nereye giderseniz gidin geceler illa burada biter.)
3- Veli Bar (Bodrum’un en eski makanı)
4- Mandalin Sound Bodrum (Benim en sevdiğim mekan)
5- Red Pan Restoran Bar (Halikarnas’da herkesin yolu düşer)
6- Yelken Club (Fatih Erkoç ve orkestrası sahne alır)
7- Tango
8- Minör Restoran
9- Vitoria Night Club
10- Cuba Bar
11- Mavi Bar (Mfö’nün zamanında çıktığı mekan)
12- Gümüşlük Jazz Cafe
13- Dada Salon (Okan Bayülgenin mekanı)
14- White House (Dansçı kızları ile ünlü güzel bir bar)
15- Karpuz Tekilacılar Sokağı

bodrum eğlence

Bodrum’da tatil nasıl gidiyor? Denize girdik, gezdik, akşam eğlendik, otelin yolunu zor bulduk kahvaltıyı da kaçırdık. O zaman kahvaltı yapacak güzel bir yerler bulalım şimdi.

Bodrum’da Kahvaltı Mekanları

Bodrum kahvaltı mekanlarını aşağıda listeledim ancak detaylı bilgi ve fotoğraf için Bodrum’da Kahvaltı Yerleri linkine tıklayınız.

1– Adım Adım Cafe Bodrum Kahvaltısı
2– Etrim Köy Kahvaltısı
3– Çetilik Köy Kahvaltısı
4– Mangalcı (Kızılğaç)
5– Yeşil Bahçe (Güvercinlik)
6– Limoon Cafe
7– Kır Sofrası Köy Kahvaltısı – Çamlık Köyü
8– Teldolap Cafe Kahvaltı
9– Kefi Ortakent
10– Mazı Köy Kahvaltısı

bodrumda-kahvaltı
Bodrum’da Kahvaltı

11– Bodrum’da Brunch Yarbasan Restoran
12- Limon Gümüşlük Kafe
13– Asmalı Çardak Kahvaltı Evi
14– İrme Köy Kahvaltısı Yalıkavak
15– Dirmil Köy Kahvaltı Evi
16– Parpali Karadeniz Kahvaltısı
17- Bodrum teldolap
18- Gümüşlük Teldolap
19- Zeytinli Köy Kahvaltısı (Çamlık Köyü)
20- Teldolap Cafe (Gümüşlük)
21- Daze, Flamm, Kuum (Türkbükü)
22- Karya Fırın (Torba)
23- Papara Köy Sofrası (Yalıçiflik Kızılağaç)
24- Amiral Cafe (Turgutreis)
25- Ecofarm Cafe (Turgutreis)
26- Cıngıloğlu Gurme (Gündoğan)
27- Belediye Cafe (Bodrum’un her beldesinde mevcut)

kır-sofrası-kahvaltı

Bodrum Tatilinde Bunları Yapmadan Gitme

Bodrum’a geldiniz harika bir tatil geçiriyorsunuz, her tatilin arada boşlukları vardı. “Bu gün ne yapsak” diye düşündüğümüz zamanlar olur. Bir de tatilden döndüğünüz de çok bilmiş “Bodrum’da şunu yaptın mı bunu yaptın mı?” diye sizi soru yağmuruna tutan arkadaşlar vardır. İşte şimdi bu ikisini birleştirme vakti.

kos adası
Kos Adası

Boş zamanlarda bu güne ne yapsak sorusuna, acaba tekne turuna mı çıksak, Kos Adası’na mı geçsek yoksa Bitez Dondurmacısı varmış ünlü oraya mı gitsek Bodrum Deniz Müzesi’ne mi gitsek, Bodrum’da su parkı var mıdır acaba gibi sorularla yanıt vermemeniz için bir liste hazırladık. Bodrum’a tatile geldiyseniz “bunları yapmadan gitmeyin” listesi. Linke tıklayarak ayrıntılı listeye göz atın.

Bodrum’da Tatil Biterken

Üzülmeyin artık Bodrum’u keşfettiniz, her yönü ile tanıdınız. Bir daha ki sefere çok daha bilinçli geleceksiniz Bodrum tatiline. Şimdi yaşadığınız hazzın keyfini sürün.

Türkiye tatil günleri açısından gayet zengin mutlaka sonbahara denk gelen bir tatil günümüz vardır. Uçakla 45 dakikada Bodrum’dasınız.

bodrum teldolap
Gümüşlük Teldolap

Bodrum tatil yerleri tavsiyeleri ile bir sonraki sefer de aklınızda bulunması için sadece Bodrum’luların bildiği bir sır vereyim mi? Bodrum’da tatil yapmak için en güzel zaman sonbahardır.

 

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

4 YORUMLAR

  1. Kendinizi biraz yenileyin. Kalıplarınızın dışına çıkın. Avlu Bistro, Dükkan ve Komodor’u unutmuşsunuz. Sıralamada ilk 5e kesin girer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here