Bodrum Belediye Başkanı Seçimleri 2024

0
202
bodrum belediye başkanlığı seçimleri

Evet geçen beş yılın ardından Bodrum demokratik sürece tekrar girdi belediye başkanlığı seçimine altı aydan kısa bir süre kaldı. 2024 seçimleri Bodrum‘un kaderinin oylanacağı ve CHP’den aday adayı enflasyonunun patladığı Muğla’nın ilçesi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerden göçün yoğunlaştığı son yıllarda belediye hizmetlerinin yeterisiz olduğu şimdi ki başkan Ahmet Aras‘ın başarısız bulunduğu bilinen bir gerçek.

Eski Bodrum Belediye Başkanı

Önceki dönem belediye başkanı olan Mehmet Kocadon da Bodrum‘u üç dönem yönetmiş ve bazı Bodrum’lu sakinlerinin tabiri ile taş üstüne taş koymadığı söylenmişti.

Ahmet Aras Belediyi Başkanlığı Dönemi

Ahmet Aras genç, dinamik, disiplinli açıkçası cesur adımlarla hızlı başladı görevine. Ancak aylar ayları yıllar yılları kovaladıkça o da sıradan bir siyasetçi oldu çıktı. Oysa belediye başkanlığı öncesinde Bodrum’a çok daha faydalı işler ile meşguldü. Hala Bodrum‘da tekrar edilemeyen işlere imza attı. Bodrum’u dünya markası getirme vizyonunda bence en iddialı ve güvenilir kişiydi.

Ancak Bodurm Belediye Başkanı Sn. Ahmet Aras siyasete adeta yenik düştü. Zaten siyasi bir kişilik değildi. Vizyoner ve icraat insanıydı. Belki kendisine iş yaptırmak istemeynlerin kıskacına girdi belki tehdit gördü, belki siyaset onun işi değil bilmiyorum. Ancak geçen 5 yılda Ahmet Aras Bodrum‘a daha önce verdiği katkının çok gerisinde kaldı.

Ben şahsen Ahmet Arası Bodrum Belediye Başkanı olarak görmektense Oyder Derneği Başkanı, Oyfest, Kraft gibi festivallerin fikir babası ve prodüktörü olarak görmeyi her zaman tercih ederim.

CHP’de Aday Adayı Enflasyonu

Bodrum‘da CHP kesin kazanacağı gözüyle baktığı için aday enflasyonu patlamış durumda. Bir önceki seçimlerde İyi Parti‘den Mustafa Tosun bir hayli yüksek bir oy almış ancak Ahmet Aras‘ın gerisinde kalmıştı. Bu yıl beş yıl önce söylediği gibi seçimlere katılmayacak mı bunu göreceğiz.

2024 Bodrum Belediye Başkanı Seçimleri
CHP Aday Adayları

bodrum seçimleri
Görsel Kaynak : 724 Bodrum

Peki 2024 Bodrum belediye başkanlığı Chp aday adayları kimler işte size tam listesini veriyoruz. Bir çoğu tanıdık isimler. Bir kısmı daha az bilinen kişiler. Bir kısmının daha önce Bodrum Belediye Meclis Üyeliği yada belde belediye başkanlığı var bir kısmı tecrübesiz. İşte CHP 2024 Bodrum belediye başkanlığı seçimi aday adayları.

Ahmet Aras
Ali Öztürk
Cafer Taşkan
Deniz Özyıldız
Emin Palalı
Erdinç Okanlı
Ertuğrul Özcan
Faruk Ulusoy
Ferit Yıldırım
Gürol İnan
Halil Karahan
Emre Köroğlu
Mehmet Özalın
Mine Gültekin
Murat Özyaba
Kemal Güneri
Mustafa Saruhan
Nurcan Satı
Osman Alişiroğlu
Özay Kartal
Sevil Ok
Ummuhan Yurt
Ümit Baltutan
Volkan Doğer
Volkan İlgüz

25 aday adayı CHP 2024 Bodrum belediye başkanlığı seçiminde aday olamak için kıyasıya yarışacak. Adil bir yarış olacağını umuyoruz. Sayın Ahmet Aras‘ın bu konuda hassas oalcağından hiç şüphem yok. Belediye başkanımızın insanlığına hepimiz kefiliz ancak siyasetin onu da bizi de üzmesini istemiyorum. Bodrum için yarın daha güzel olacak.

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here