Mehmet Kocadon Bodrum Belediye Başkanı

0
2068
mehmet kocadon

 

Biliyorsunuz mahkeme kararı ile 38 gün görevinden alınan Sn. Mehmet Kocadon, Perşembe günü Belediye Başkanlığına geri döndü. Makam aracı ile geldiği belediye binasında, CHP ilçe başkanlığı, belediye başkan yardımcıları, çeşitli dernek ve vakıflar ile Mehmet Kocadon’u  sevenler karşıladı.

Sn. Mehmet Kocadon kendisini karşılayan kalabalığa bir de konuşma yaptı. Belki anın yarattığı duygusallıktan belki hazır bir metni olmayışından belki de kalabalığın gürültüsünden, söylediklerinin bir kısmı anlaşılamadı. Çeşitli kayıtları izleyerek ne dediğini sizler için deşifre etmeye çalıştık. Ve kendi yorumumuz ile açıklamaya çalıştık. Ancak yine de bazı yerleri tam aktaramadık.

mehmet kocadon

Mehmet Kocadon : Yolu sevgiden geçenler, mücadele edenler, inananlar hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

diyerek başladı konuşmasına. Ve bakalım sonra neler söyledi.

Mehmet Kocadon : Daha önce de yaşadık, bu gün de yaşadık, yine yaşarız, mücadeleci ruhumuzdan asla vazgeçmeyiz”

dedi yaşadığı süreci özetlerken. Düşünce suçlusu olarak yargılandı ve suçlu bulundu yada Atatürk ilke ve İnkılaplarının yılmaz savunucuları gibi yıllardır kendisine kurulan kumpaslarla hücrelerde yattığını düşünüyor insan ilk başta. Oysa suçlu bulunduğu konu belediyenin verdiği bir kararı uygulamada geç davranmasıydı. Suç ve ceza diyalektiği olarak üzerine konuşulabilir ancak yargı kararını tartışamayacağımız için kişisel yorum yapamıyoruz bu konuda. Peki devam edelim kendisini dinlemeye.

mehmet kocadon

Mehmet Kocadon : Bodrum halkı yine sokaklara çıkmıştı, dikkat edin değerli büyüklerimize buradan mesaj yolluyorlardı. Kimse maalesef oralı olmadı. Sizler inanmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiştiniz. Devletime ve halkıma asla küsmüyorum bana bunu yapanların hepsini Allah’a havale ediyorum demiştim.

dedi. Acaba Mehmet Kocadon’un bahsettiği büyükler kim. Birazdan açıklayacak. Ancak başına bunu getirenleri Allah’a havale ettiğini ve bu sırada büyüklerin duyarsız kaldığını söylüyor devam edelim.

Mehmet Kocadon : 3 Yıl sonra siyasi büyüklerimize yapılan haince saldırıyı yine bu halkı sokağa dökerek engellediler. İşte bu halk o halk. Darbelerle, kötü niyetlerle, kumpaslarla bir yere götüremezsin.

Şimdi anlaşıldı. 15 Temmuz darbe girişiminden bahsediyormuş Sn. Kocadon. Büyüklerimiz dediği ve sonradan siyasi büyüklerimiz derken de Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ı kast ediyormuş. Kumpas kuranlar derken Feto’yu kast ettiğini düşünüyoruz ancak emin değiliz.

mehmet kocadon

Mehmet Kocadon : Yine bir süreçten geçtik. Bodrum halkı yine resimler astı. Altına ufak ufak yazılar eklediler. Ancak yine bunlara art niyetliler daha doğrusu içindeki kin ve nefreti bırakamayanlar eleştirilere başladılar.

Bu art niyetli eleştiride bulunanlar kimler. İçinde kin ve nefret olan kişiler ne dediler. Bodrum’da kendisini eleştirmeye yüreği yeten kim var da bu sözleri sarf etti sayın başkan bilmiyoruz. Bodrum Yarımadası ufacık bir yer, kendisini eleştirmek mümkün mü. Bir anda tüm kapılar yüzünüze kapanır. Biz eleştiriyoruz sadece. Ancak biz Mehmet Kocadon’u eleştirmiyoruz. İcraatlarını eleştiriyoruz.

Bu eleştirileri hazırlarken nesnel olmaya o kadar dikkat ediyoruz ki bu sebeple tüm gücümüzü kullanmaktan geri durmuyoruz. Bodrum’da herkes şaşırıyor. Hatta “aman dikkat” diyenler oluyor. Peki neden bu eleştirileri bu kadar güçlü yapıyoruz? Konuşmanın metnine geri dönelim, sonra bunu da açıklayacağız.

mehmet kocadon

Aslında ne diyor Bodrum Halkı “seninleyim” diyor. Ne için seninleyim diyor daha fazla adalet için seninleyim diyor. Daha fazla demokrasi için seninleyim diyor. Daha iyi bir eğitim için seninleyim diyor. Ama o hala anlayamıyor. Bir gün o adalet o demokrasi ona da lazım olacak.

Burada isim vermeden büyüklerimiz dediği kişileri eleştiriyor anladığımız kadarı ile. Biraz da coşkulu bir konuşma ile enerjiyi yükseltmek için beylik kalıplara baş vuruyor.

Bizim artık yüzdelerle işimiz yok halk neredeyse biz oradayız. Bu güzel kardeşimize sesleniyoruz defalarca elimizi uzattık olmadı, şimdi kucağımızı açtık bağrımızı açıyoruz gel diyoruz, halkla kucaklaş sevgi dolu bir Türkiye yaratalım diyoruz. 

Alkış sesleri ve ıslıklardan sesler bazen anlaşılmıyor ancak deşifre ederken defalarca dinledik kimi kast ettiğini anlamadık ama birine kızgın. Muğla Belediye Başkanı’nı mı kast ediyor? Sanmıyoruz çünkü yaşça kendisinden büyük. Siyasi büyüklerimiz dediği kişiyi mi kastediyor? Sanmıyoruz ama olabilir. Belli ki kendisine Bodrum’dan yada dışardan muhalefet eden birilerinden bahsediyor. Belki de CHP içinden birilerinden olabilir.

mehmet kocadon

Mehmet Kocadon Açık Mektup

Önce güzel Bodrum’umuza sonra Muğla’ya sonra da dalga dalga Anadolu’ya yayılalım diyorum.

diyerek sözlerine son veriyor belediye başkanımız. İşte sayın başkan değerli ağabeyimiz Mehmet Kocadon. Son cümlenizdeki temennilerinizi çıkarı olmadan sizinle paylaşan belki de tek paydaşınız, hemşeriniz olduğumuz için, sizin icraatlarınızı bu kadar nesnel bu kadar sert eleştiriyoruz.

Bunu yapabilecek potansiyele sahip, yeteneklere haiz sizi gördüğümüz için açıkçası sizden başkasını da görmediğimiz için bu kadar yüksek sesle eleştiriyoruz.

Sizin etrafınızı saran, gerçekleri filtre eden dünyayı toz pembe gösterenlerden değiliz. Bodrum’da ki hizmetlerinizi yeterli bulanların oranı %19 sizin icraatlarınızı eleştirenler ise %81 Soruyu eğer “Sn. Mehmet Kocadon’u seviyor musunuz?” diye sorsaydık mutlaka sonuç tam tersi çıkardı.

Halkın nazarında sizin şahsınıza duyulan sevgiyi kullananlar var etrafınızda. Halk kendini terk edilmiş hissediyor Bodrum’da. Sizi ağabeyi olarak görüyor ve sizden yardım bekliyor. İnanın bir sonraki seçimlerde sandık başına gittiğinde ağabeye karşı hissedilen samimi hisler ile Bodrumlu olarak almadığı hizmetin arasında eli aklı ile kalbi arasında gidip gelecek. Bu çok açık, bu çok net.

Bunu herkes görürken sizin görmüyor olmanız mümkün değil. Eğer size her şeyi toz pembe gösterenler manipüle etmiyorlarsa.

Ve biliyor musunuz Sn. Mehmet Kocadon sizden çıkarı olmayan geniş çevrenize baktığınızda da tek göreceğiniz platform NowBodrum ve Bodrum’un sıradan halkıdır. İşte bu yüzden bizim sevgimiz de gerçek eleştirilerimizde. Ne sevgimizden, ne eleştirilerimizden hiç vazgeçmeyeceğiz. Sizin son cümlenizin gerçek olması temennisi ile.

Fotoğraf Kaynak:Bodrum Muhabiri

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here