Bodrum Belediye Başkan Adayları Kimler?

0
2559
bodrum kalesi

Bodrum belediye başkan adayları kimler olacak. Mehmet Kocadon olmayacağını açıkladı. Mehmet Kocadon 18 Ekim Perşembe günü Muğla Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi. Ancak CHP tercihini Dr. Osman Gürun ile devam etmekten yana kullandı.

osman gürunBodrum’da konuşulan bir başka değerlendirme ise Mehmet Kocadon‘un eğer Muğla’dan aday olarak belirlenmez ise başka bir parti çatısı altında aday olacağı. Bu zaten uzun süredir konuşulan herkesin bildiği bir sır. İyi Parti hatta AKP ile bile adı geçiyor Kocadon’un.

Daha ilginç bir değerlendirme ise Mehmet Kocadon‘un seçenekleri arasında büyükşehir adaylığından vazgeçerek Bodrum için tekrar adaylık için başvurması. Bu hukuken mümkün gözükmek ile birlikte Mehmet Kocadon‘a desteğin Bodrum’da %20 ‘lerde olduğunu artık herkes biliyor.

Bodrum Belediye Başkan Aday Adayları

Resmi olarak başvuruda bulunan ve öne çıkan Bodrum Belediye Başkan aday adayları alfabetik sıra ile listesi aşağıdaki gibi. Zaman ilerledikçe bir seçim metre oluşturup her aday adayına 10 üzerinden puan vererek kamuoyu yoklamalarında ne kadar öne çıktığını sizlerle paylaşacağız

8 Ahmet Aras
4 Ali Öztürk
5 Kemal Güneri
3 Mehmet Özalın
9 Mehmet Tosun
7 Mustafa Saruhan
6 Recai Seymen
5 Refik Ülgen
6 Taner Uslu

Daha aday adaylığı sürecinde yerel medyada bir çok anket yapılıyor. Özellikle CHP içinde öne çıkan isimler var ancak çok net bir tablo önümüzde yok. Asıl ilginç olan ise CHP dışında İyi Parti’den Mehmet Tosun‘un tüm anketlerde ilk üçte olması.

Bodrum’da AKP’nin ise hiçbir şansı gözükmüyor. Muğla‘dayalnız iki ilçede güçlü gözüküyorlar. Ancak Bodrum’da hiç bir varlık gösteremeyecekleri çok açık.

Ali Öztürk

Ancak bu açıklama sonuçları itibari ile bir çok Bodrum belediye başkan adayının ortaya çıkmasına sebep oldu. Şuan Ali Öztürk Bodrum Trafo Kafe’de yaptıgı basın toplantısı ile Bodrum Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Bodrum belediye başkan adayları
Ali Öztürk

Ali Öztürk Bodrum’da yetişmiş Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde harita mühendisliği bölümünü bitirmiş ardından Bodrum’a geri dönmüş bir iş adamıdır. Bodrum’un taş yığınına çevrilmesine izin vermeyeceğini söyleyen Öztürk Bodrum mirasına sahip çıkacağına söz veriyor.

Ahmet Aras

Diğer yandan Order başkanı Ahmet Aras‘ta Belediye başkan aday adaylıgını açıkladı. Ahmet Aras Oyfest ve Kraft etkinlikleri ile Bodrum‘u ulusal ve uluslararası arenada tanıtan turizmci olarak biliniyor.

ahmet aras
Ahmet Aras

Ahmet Aras’ın özellikle kişisel özellikleri bakımından organize olabilme becerisine sahip oluşu göz dolduruyor. Asker emeklisi olan Ahmet Aras’ın vizyonunun ve çalışkanlığının Bodrum’un acil çözülmesi gereken sorunları bakımından çok önemli olduğu bir gerçek.

Mehmet Tosun

Bir diğer ismi gecen belediye başkan adayı ise Mehmet Tosun. Mehmet Tosun daha önce Konacık Belde Başkanlıgı yapmış Mhp‘li bir siyasetçi. Ancak İyi Parti‘nin kurulması ile birlikte İyi Parti’ye geçen hatta İyi Parti‘nin kurucuları arasındadır.

mehmet tosun

Diğer Bodrum Belediye Başkan Adayları

Gün geçmiyor ki Bodrum’da yeni bir belediye başkanı adayı kendi adaylığını açıklamaya görsün. Öyle gözüküyor ki yakın zamanda aday adaylarının sayısı iki haneli rakamlara yükselebilir.

Ömer Özmen ve Macit Gündoğdu’nun isimleri kulislerde konuşuluyor, MHP adayı olarak da Cengizhan Sancar ön plana çıkıyor.

Mustafa Saruhan
Mustafa Saruhan

Diğer yandan Chp’den Ali Öztürk‘ün yanında Mustafa Saruhan, Taner Uslu, Mehmet Özalın isimleri de geçiyor. Yine bir başka öne çıkan isim ise Kerim Cangır. Taner Uslu aday adayı olduğunu resmen ilan etti

Taner Uslu
Taner Uslu

Recai Seymen

Bu isimlerin dışında Bodrum Belediye Başkan Adayları içinde CHP ilçe başkanı Recai Seymen‘in de adı Bodrum’da yankılanmaya başladı derken 17 Ekim Çarşamba günü resmen aday adaylığını ilan etti. Recai Seymen’de bir mühendis ancak elektrik mühendisi.

recai seymen
Recai Seymen

Fatih Bozoğlu gibi önemli kalemler Bodrum’a kadın belediye başkanı çok yakışır demeye başladı ve listelerine Emine Yenilmez Aydemir, Emel Çakaloğlu ve Nurten Çakıcı isimlerini aldılar bile. Bence de Aydın’dan sonra bir topuklu efe daha çok güzel olabilir.

Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylarını Takip Ediyoruz

Biz bu sayfadan NowBodrum aracılığı ile Bodrum Belediye başkanı adayları barometresini sizlere aktaracağız. Kim ne vaat ediyor, kimin şansı artıyor, kimin popülaritesi azalıyor, birlikte takip edeceğiz. Tüm parametreleri ile size aktaracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here