Bodrum’a Külliye Büyük Hizmet!

1
3549
Bodrum Külliyesi

Bodrum’da bir sabah uyandığımda çılgına döneceğimi hiç düşünmezdim. Genelde kendimi Nuri Bilge Ceylan’ın filmlerinde ki kadar dingin, hatta ağır çekim yaşıyormuş gibi hissediyordum hayatı. Ne olabilirdi ki bu güzel kasabada. Merkezin yaz aylarında ki kaotik curcunasından uzakta Bitez Köyünde ormanın koynunda uyanmıştım. Bir elinde kahvem bir elimde tellendirdiğim sigaram güneşin doğuşunu karşılıyordum. Sabah haberlerini ve köşe yazarlarının makalelerini telefonum bana okurken cehennemden uzak bir vahada gibi hissediyordum. Ancak bir sabah Bodrum’a Külliye yapılıyor sesi ile uyandım. Ses bir arkadaşıma aitti.

bodrum-kulliye-07

Bodrum’da Külliye

Bu ruh hali Bodrum Ortakent’in en güzel koyuna Külliye yapılacağı (tabi bunu dev kültür projesi başlığı ile sunuyorlar) haberi ile bozuldu. Bir anda kendimi en son Etiler’den Boğaz Köprüsüne girmeye çalışırken yarım saat beklediğim, köprülü kavşak trafiğinde hissettiğim ruh halinde buldum. Adrenalinim pik yapmıştı. Tellendirdiğim sigaramı aç kalmış insan yavrusunun memeye saldırışı gibi körüklüyor bahçede bir o tarafa bir bir bu tarafa volta atıyordum.

bodrum-kulliye-02

Yazı yazmak için duygusal tepkilerimin dinmesini bekledim. Bir ay geçti, kendimi çok zor sakinleştirdim.

“Beni Burada da Buldunuz”

Kaçamıyorum arkadaş, sizden kaçamıyorum. Ortaçağ karanlığından kalma, dogmatik dünyanızdan, sorgulamayan, şüphe duymayan zihninizden, herkesin sizin gibi olmasına karşı duyduğunuz şehvetli istekten kaçamıyorum. 1200 km kaçtım burada da beni buldunuz.

bodrum-kulliye-01

Demokrasi uğruna varlığınıza karşı gösterdiğim tolerans benim hayatımı kendi karanlığınız ile boğmaya koyulduğunuzdan beri size tahammül edemiyorum. Zombi gibisiniz her yerdesiniz ve biz sizden ölümüne kaçıyoruz. Ne yazık ki siz çoksunuz.

Ortakent’e Külliye Çok Gerekli!

İlk 2-3 yıl kendi halinde bir yapı olacak. Ardından raht durmayacaksınız dışarı açılıp plajları gezmeye, barlara kendi doğru bildiğiniz saçmalıkları anlatmaya geleceksiniz. Bu sırada külliyenin etrafında toplanacaksınız. Önce sizin apartmanınız, sonra sokağınız sonra mahalleniz olacak. Sonra Ortakent sizin muhitiniz olacak.

bodrum-kulliye-08

Ben üzerimde şortumla yarı çıplak bisiklet kullanamayacağım sahilde çünkü garip bakışlarınız ile beni taciz edecek, bir süre sonra sözle devamında fiziken müdahale edeceksiniz. Bu zamana kadar birbiri ile dost olan insanların arasına düşmanlık sokacaksınız.

“Benim İnancım ile İlgili Değil Sizin İnancınız İle İlgili”

İnancının gereğini yerine getirmek isteyen iyi insanlar, Bodrum’da onlar çok mutlu. İsteyen camiye gidiyor, namaz kılıyor, oruç tutuyor, hacca gidip geliyor, başını örtüyor… İnanç bireyseldir, kimse kimsenin yaşamı ile ilgilenmiyor. Tüm dünyada olduğu gibi inançlı insanların en mutlu olduğu yer özgür ve demokratik bölgelerdir. Bodrum’da bu özgür alanlardan biri. Biz hepimiz birlikte mutluyuz.

“İnancını Dayatan İnsanlar İstemiyoruz Sizi”

Sizin gibi inanmak zorunda değiliz, sizin gibi yaşamak zorunda değiliz. Biz bilime inanan, seküler insanlar, son demlerini yaşayan orta çağ karanlığını aydınlığa boğacağız.

bodrum-kulliye-05

Biz karanlıktan korkmuyoruz. Biz Sadece Karıncalara “Merhaba” Demek İçin Eğiliriz Bayım. Bodrum’a külliye falan yapmayın.

Fotoğraf Kaynak : www.peshaber.com

 

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

1 YORUM

  1. By dealing together, two of you can address problems of self-esteem and mutual trust. Core maca from the supplier energetix is definitely an herb that tests quite well for assorted males.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here