Sevilay Yılman Ahmet Aras’a Saldırdı

0
2602
sevilay-yilman-ahmet-aras-bodrum

Sevilay Yılman uzun süredir gazetelerde iş bulamıyordu yakın zamanda Habertürk internet sitesinde yazmaya başladı. Kendisi gazeteci olarak çok dikkate alınmaz sektörde ancak açıkçası çevresi geniştir. Her yerde tanıdığı bildiği insanlar vardır. Yazılarını okuyan varsa bilir. Bir köşe yazısından çok mahalle dedikodusu dinliyormuş izlenimine kapılırsınız. Sevilay’ın dili böyledir, sanki size sürekli bağırıyormuş gibi gelir.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a Neler Söyledi?

Sevilay Yılman bu kez hedefe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras‘ı oturttu. Kendine özgü sivri dili ile eleştirmeye başladı ama ne eleştirmek. Bodrum‘un yollarında ışık yokmuş araç kullanırken uçuruma yuvarlanıyormuştan tutun Ahmet Aras asker kökenli olduğu için Bodrum‘u askeri disiplinle yönetiyormuşa kadar. Kendisi ile çelişen, tutarsız ne söylediği tam anlaşılmayan bir yazı. Ancak Habertürk‘te yazıyor mu yazıyor.

Belediye Çalışanlarına da Dil Uzattı

Sevilay Yılman Bodrum‘da zabıtaların esnafı perişan ettiğinden, yıldırdığından bahsediyor. Tepkilere karşı zabıta suçu belediye başkanı Ahmet Aras‘a atıyormuş. Tam dedikodu kazanı baştan da söylediğimiz gibi. Çamur at izi kalsın.

Hanımefendi Kendinize Gelin

Sevilay Hanım Bodrum‘da esnafın kaldırımları, yolları ve plajları nasıl işgal ettiğini biliyor musunuz? Bodrum’un bu güne kadar kuralsızlık ile yönetildiğini o sebeple bu hale geldiğini biliyor musunuz? Tabi ki biliyorsunuz hem de çok iyi. Ancak kulağınızı birileri belki de bir şeyler fısıldadı. Hani o her yere uzanan çevrenizden birileri.

Ahmet Aras dürüst, ilkeli ve dim dik yolunda yürüyor, birilerini ayağına basıyor, rantiyenin Bodrum’u talanına izin vermiyor. Ahmet Aras‘a birinin “hop hemşerim” deyip hizaya getirmesi gerekiyor değil mi?

İlkeli bir belediye başkanına alışık olmayan zihinler hemen Ahmat Aras‘ın eski bir asker olduğuna gönderme yaparak “Bodrum’u askeri disiplinle yönetiyor” diye kendince yaratıcı bir cümle kurmuş oluyor. Aynı zamanda askeri hedef gösteren kesimlere de göz kırpmış oluyor.

Bodrum Zabıtası
Kaynak:Bodrum Olay Gazetesi

Bunu isteyenler başaramayacak. Eğer başarırsa zaten Bodrum halkı bir sonraki seçimde gerekeni yapar. Ancak bugün başkanın yanında durmalı ve ona destek olmalı.

Hanımefendi lütfen kendinize gelin. Bodrum‘a yazın iki ay gelmek ile yazınız da söylediğiniz gibi “yarı Bodrumlu” olunmaz. Bodrumlu olmak için ilk önce kentin dokusuna, insanına ve doğasına saygı göstermeniz gerekir.

Bodrum ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras‘ı yazılarınız ile hedef almadan önce bir düşünün acaba haksızlık ediyor olabilir miyim? Benim yazı dilim Bodrumluları incitir mi? diye. Burası sizin hoyratça kelimeleri birbirinize savurduğunuz büyük şehir değil hanımefendi. Burada her an herkes ile sokakta karşı karşıya gelebilirsiniz. Sonra söylediklerinizden utanır selam dahi veremezsiniz. Ufak yerler de yüz yüze baktığımız için herkes birbirinin hatasını örtüp, düzeltmeye çalışır. Dedikodu ile spekülasyon yaratmaya değil.

Bu sırada bize Bodrum‘a Eğreti Gelin demeyi de ihmal etmemişsiniz. Başka benzetme bulamadınız mı yazıklar olsun.

Sevilay Yılman’ın yazısını okumak için tıklayabilirsiniz.
https://www.haberturk.com/yazarlar/sevilay-yilman-2383/2505450-bodruma-bu-egreti-gelin-muamelesi-neden

https://www.broajans.com/
https://www.broajans.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here